Yüz yüze eğitimde ikinci aşama başladı

Yüz yüze eğitimde ikinci aşama başladı
Eklenme : 12.10.2020 15:09:00
Görüntülenme: 3517

2020-2021 Eğitim Öğretim yılı yüz yüze eğitimin ikinci aşaması Türkiye genelinde olduğu gibi Muğla'da da başladı. İkinci aşama kapsamında ilkokullarda 1, 2, 3 ve 4. sınıflar,  birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan ilkokullarda, ortaokulların 8. sınıflarında, liseler de ise hazırlık sınıfları ile 12. sınıflarda dersler yüz yüze gerçekleştirildi. Uzun bir aradan sonra yeniden okullarına dönen öğrencilere ilk ziyareti Muğla Valisi Orhan Tavlı yaptı.

İlkokul, ortaokul 8. sınıf ve lise 12. sınıflarda haftada 2 gün olacak olan yüz yüze eğitim, ana sınıflarında ise haftada 5 gün yapılacak.

İlkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf ile ortaokul 8. sınıflarda haftada 2 gün toplam 12 ders saati ( 2 gün, 6+6), imam hatip ortaokullarında ise haftada 2 gün toplam 14 ders saati (2 gün, 7+7 ) uygulanacak. Lise hazırlık sınıfları ve 12. sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati (2 gün, 8+8) yapılacak.

Sınıflar, öğrenci mevcudu doğrultusunda sosyal mesafeye göre gruplara ayrılacak, her ders süresi 30 dakika, dersler arası dinlenme süresi de 10 dakika olarak uygulanacak. Yüz yüze eğitim dışında kalan tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla tamamlanacak.

Meslek ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri, Mesleki Eğitim Merkezleri, Güzel Sanatlar Lisesi ile Spor Liselerinde öğrencilerin 5 Ekim Pazartesi günü başlayan yüz yüze uygulama eğitimleri devam etmektedir.

Tüm okullara Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde üretilen maske, yüzey temizleyicisi ve el dezenfektanlarından oluşan hijyen paketleri ulaştırıldı. İl genelinde okullara toplam 200 bin maske, 35 ton el dezenfektanı, 10 ton yüzey temizleyicisinin dağıtımı gerçekleştirildi.

İlk ziyaret Validen

2020-2021 eğitim öğretim yılı yüz yüze eğitimin ikinci aşaması başlaması vesileyle, Vali Orhan Tavlı okul ziyaretlerinde bulundu.

Yüz yüze eğitimin ikinci aşamasında; Vali Orhan Tavlı Menteşe Atatürk İlkokulu ve Muğla Şehit Ziya İlhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine giderek öğrencileri ziyaret etti. Vali Tavlı, Vali Yardımcısı Onur Kökçü, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Kaya, il ve ilçe milli eğitim şube müdürleri eşliğinde ilk olarak Menteşe Atatürk İlkokuluna ziyaret gerçekleştirdi.

Okul bahçesinde, açık sınıf uygulamasıyla ders yapan anasınıfı öğrencileri, Vali Tavlı ve protokolü, şarkı söyleyerek ve temassız oyun oynayarak karşıladılar. Geçtiğimiz yıl Valilik tarafından restorasyonu gerçekleştirilen okulun genel durumu ile ilgili İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve Okul Müdürü Salih Güleçol'un aktardıkları bilgiler ışığında, Vali Tavlı tüm sınıfları gezerek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilere ve öğretmenlere iyi dilek ve temennilerde bulunan Vali Tavlı öğrencilere kitap hediye etti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un Hatay'daki yangın felaketinden dolayı okul bahçelerine fidan dikme çağrısı üzerine; Vali Tavlı, protokol ve öğretmenler eşliğinde fidanlar, toprakla buluşturuldu.

Vali fidan dikti

Vali Tavlı'nın, Muğla Şehit Ziya İlhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul ziyareti, elektrik elektronik teknolojisi alanının gezilmesiyle başladı. Ardından Vali Tavlı, mobilya ve iç mekân tasarım alanında sergilenen ve pandemi döneminde üretilen dezenfektan ürünleri ile okul araç gereçleri hakkında bilgi alıp atölyeyi yerinde inceledi. Makine teknolojisi alanında üretilen engelli aracın prototipi Vali Tavlı 'ya sunuldu.  Bu sene pandemi döneminde faaliyete başlayan kimya teknolojisi alanını ziyaret eden Vali Tavlı ve protokol, üretim yapılan makinelerle ürünler hakkında detaylı bilgiler aldı. Üretilen el dezenfektanı, yüzey dezenfektanı, sıvı sabunlarının sergilendiği alanda öğrenci ve öğretmenlerle fotoğraf çekimi gerçekleştirilmesinin ardından öğrencilere iş önlüğü hediye edildi. Motorlu araçlar teknoloji alanı ziyareti sonrası okul bahçesindeki atıl durumundaki futbol sahasının iyileştirilmesi adına Vali Tavlı yönetici ve öğretmenlerle istişarede bulundu.

Okul ziyareti okul bahçesinde fidan dikimi ile son buldu.

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft