Yusuf Kayacık sessizliğini bozdu

Yusuf Kayacık sessizliğini bozdu
Eklenme : 23.09.2020 13:38:00
Görüntülenme: 2616

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya'yı 3 maaş aldığı gerekçesiyle sosyal medya hesabından eleştirmesi nedeniyle Türk Kızılayı Muğla Şube Başkanlığı görevinden alınmasının ardından AK Parti'den de ihraç edilen Yusuf Kayacık, zehir zemberek açıklamada bulundu.

Türk Kızılay Muğla Şube Başkanı Yusuf Kayacık, geçen 15 Haziran tarihinde kişisel sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya'nın VakıfBank yönetim kuruluna atanmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. Kayacık, paylaşımında, "AK Partili olarak atamanın hiçbir izahını yapamıyorum, insanlar kıt kanaat geçinirken, 3-4 ayrı makamdan maaş alınıyor, bunu kabul edemiyorum" dedi. 

Paylaşım sonrasında Kızılay'da ortalık karıştı. Kızılay Muğla Şube Başkanı Yusuf Kayacık ve yönetimi görevden alındı. Daha sonra AK Parti Muğla İl Başkanlığı tarafından disipline sevk edilen Kayacık, geçtiğimiz günlerde partisinden ihraç edildi.

Yaşanan son gelişmenin ardından bir basın toplantısı düzenleyen Kayacık sessizliğini bozdu.

Muğla'da doğduğunu ve yetiştiğini belirten Yusuf Kayacık, "Partimden ihraç edilme süreci yaşıyorum. Bu işin daha Yüksek Disiplin Kurulu ayağı var. Yanlışa yanlış demek, doğruya doğru demekten daha zor. Doğruları konuştuğum için partiden atılmanın gururunu yaşıyorum.  Bu kararı veren zatın tek hayali milletvekili olmak. Suçumuz 'bir güreşicinin banka yöneticisi olamayacağını' anlatan bir twet atmak oldu. Arazi mafyalığı, yada ihalede yolsuzluk yapmadım. Neresinden bakarsanız bakın ortada siyasi bir emel var. Bugüne kadar elimden geldiği kadar partinin haklarını savundu" dedi. 
Kayacık açıklamasına şöyle devam etti:

"Mevcut il başkanı gelsin burada basın toplantısı düzenlesin. 15 dakikada 30 pot kırar. İhraç kararım duyulduğu zaman infial oldu. Sevilenler ve üzülenler oldu. 2 milletvekili arkadaş beni aramadı. Kimden korkuyorsunuz? Muğla'ya korku siyasetini kim getirdi? Bizim sarı öküzümüz Bülent Önüçan, Cavit Karaöz, Esin Atlaş, Emrah Doğu'dur. Ben sarı değil, siyah öküzüm. Muğlalıların silkelenmesi ve kendisine gelmesi geliyor. İki Rizeliye burada at koşturmayın. Yusuflar 30 yılda yetişiyor. Mektup yazmayı bilmeyen bir adamın kararı ile ihraç ediliyorum" diye konuştu.

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft