Hayati Nizamoğlu

Hayati Nizamoğlu

GÜNDEM
Hayati Nizamoğlu ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Yücelen Hastanesi

Eklenme : 23.06.2020 00:00:00
Görüntülenme: 3699

Geçen gün Ahu Hetman Hastanesi' nin hikayesini yazmıştım. Bugün Yücelen Hastanelerinin kuruluşunu ve gelişimini paylaşmak istiyorum.

Önce şunu belirteyim. Muğla ilinin kamu hastanelerinin ülkenin çok gerisinde kalması nedeniyle büyük mücadeleler verdik. Ankara' ya sesimizi duyurduk. Kamunun yatırımları yapıldı ve devam ediyor. Kamunun durağanlığını, özel hastanelerin enerjisi gidermektedir. Muğla sağlık sektöründe Yücelen gibi hastaneler büyük bir yükü sırtlanmış ve sağlık konforunda vatandaşlarımıza hizmet vermiştir. Özel hastanelerimizin varlığı hepimizin sağlığı için çok önemlidir. Özel hastanelerin olmamasını düşünemiyorum.

1996 yılında 8' i uzman hekim toplam 56 kadrosu ile yola çıkan Yücelen Hastanesi, bugün 36' si uzman  270 personelle hizmet veriyor. Hastanenin  25' i yoğun bakım olmak üzere  87 hasta yatağı var.

Kuruluşundan sonra;  aynı yıl  kapalı ameliyatlara başlayan hastane yine 1996 da taş kırma ünitesini hizmete açtı.  1997'da ilk kardiyoloji laboratuvarı kuruldu,  2001'de diyaliz merkezi hizmete girdi. 2004'de fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi açıldı.

2005 yılında büyük atılım yapan Yücelen Hastanesi,  ilimizin ilk Kalp Merkezi'ni açtı. "Muğla'nın Kalbi"  adıyla anılmaya başlandı.  Anjiyolar,  by pass ameliyatları yapılmaya başlandı. Aynı yıl  "Bebek Dostu Hastane" ünvanını  alırken,  Ortaca' da  diyaliz merkezini açtı.

2010 yılında Sağlık Bakanlığı' nın izniyle büyük tadilat geçiren hastane,  merkezi steril havalandırma sistemini kurdu.  Aynı yıl Ortaca Yücelen Hastanesi' nin ek binası hizmete girdi.

2013 yılında Marmaris Yücelen Hastanesi kuruldu. Menteşe' de Nükleer Tıp merkezi açıldı.

2014 yılında 1,5 tesla gücünde MR cihazı alındı. Aynı yıl plastik cerrahi bölümü açıldı. ECRP cihazı hizmete girdi.

2016 yılında büyük bir atılımla Medikal Onkoloji bölümünü açtı ve PET CT hizmete alındı. Muğlalı onkoloji hastaları İzmir' e gitmekten kurtuldu.

2017'de bronskopi hizmetleri faaliyete geçti.

2018'de Turunç ve Sarıgerme'de sağlık kabini kuruldu ve ambulans servisleri hastalara sunuldu.

Bu yıl da göğüs cerrahisi ve Bariatrik Obezite Cerrahisini hizmete açan hastane, yatırımlarına devam ediyor.

Sürekli kendini yenileyen ve geliştiren Yücelen Hastaneleri' nin hayatımıza  kattığı konforu  işimiz düşmedikçe görmüyoruz. Ancak sağlık sektörü gibi, sahibine para bırakmadan sürekli yatırım yapılan bir alanda mücadele etmenin önemini  inkar edemeyiz.

Özel hastaneler olmadan sağlık sektörü olamaz. Devletin desteğinin sürmesi,  hepimizin sağlığı adına çok önemli. Kurucu Hamdi Yücel Gürsoy ile Erdinç Gürsoy'a ve hizmeti sürdürenlere müteşekkiriz.


ÖNCEKİ yazı
SONRAKİ yazı
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft