Yörük Türkmen Şenliği'nin bu yıl 13.sü gerçekleşecek

Yörük Türkmen Şenliği'nin bu yıl 13.sü gerçekleşecek
Eklenme : 16.06.2022 13:42:00
Görüntülenme: 715

Muğla Yörük Obaları Derneği Başkanı Orhan Akcan, bu sene 13.sü düzenlenecek olan Yörük Türkmen Şenliği hakkında bilgi verdi. Akcan açıklamasında Muğla Uluslararası Yörük Türkmen Şenliği'nin 20-21 Ağustos tarihinde yapılacağını belirtirken 19 Haziran'da ise Yörük Obaları tarafından ilk kez Boğa Güreşi Festivali yapılacağını söyledi.

Muhittin Direk

Pandemi nedeniyle insanların birbiriyle ayrı kaldığını kaydeden Akcan, "Uzun süre ayrı kaldık. Basın bizim her şeyimiz. Bugüne kadar beraber geldik. Muğla Yörük Obaları Derneği olarak pandemi sürecinde boş durmadık. Ülke genelinde teşkilatlanma yapısı kapsamında Türk Boyları Konfederasyon Genel Başkan Yardımcısı sıfatıyla Güneydoğu illerinde de örgütlenme çalışmaları yaptık. Çalışırsak her şeyi başarırız diye düşünüyoruz. Pandemiden şükür kurtulduk. 2 yıldır toyumuzu yapamıyorduk. Bu sene 20-21 Ağustos'ta 13. Muğla Uluslararası Yörük Türkmen Şenliğimizi yapacağız" diyerek tüm Muğla'yı şenliğe davet etti.

19 Haziran'da boğalar güreşecek

Ayrıca 19 Haziran Pazar günü Ula'da yapılacak olan boğa güreşi hakkında da bilgi veren Orhan Akcan, "Yörük Obaları Derneği Yönetim Kurulu üyesi Ümit Aslan başkanlığındaki Muğla Boğacılar Derneği ile boğa festivali düzenleyeceğiz. 19 Haziran Pazar günü Ula İsmail Akkaya Arenasında Muğla Yörük Obaları Boğa Güreşi Festivali gerçekleştireceğiz. Önceki senelerde boğacılar arasında hep kırgınlıklar oldu. Önceliğimiz Menteşe, Ula ve Milas'ın köylerinden katılım olması. Aydın'dan çok az boğa gelecek. Ortalama 130 boğa gelecek. Bizim için önemli olan hem kaynaşmayı sağlamak hem bir araya gelmek. Çok güzel bir organizasyon yapacağımızı düşünüyoruz. Tüm Muğla halkını davet ediyoruz" dedi.

 

 

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft