Yetenekli öğrenciler bisikletle ödüllendirildiler

Yetenekli öğrenciler bisikletle ödüllendirildiler
Eklenme : 23.06.2021 16:28:00
Görüntülenme: 672

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde düzenlenen "Ailem ile Hayalimi Çiziyorum" konulu resim yarışması ve "En Büyük Değerimiz: Ailemiz" konulu öykü yarışmasının il birincileri, İl Müdürü Emre Çay tarafından ödüllendirildi.

Kovid-19 salgınını önleme mücadelesi kapsamında, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu süreçte, öğrencilerin ebeveynleri ile evlerinde kaliteli zaman geçirmeleri adına sanatsal faaliyetler gerçekleştirmelerini sağlamak ve hayal güçlerini desteklemek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelindeki resmi /özel okullar arasında düzenlenen "Ailemle Hayalimi Çiziyorum" konulu resim, "En Büyük Değerimiz: Ailemiz" konulu öykü yarışmasının il birincileri, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay tarafından ödüllendirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen ödül törenine, İl Müdürü Emre Çay başta olmak üzere il birincisi öğrenciler ile velileri ve öğretmenleri katıldı.

Resim ve öykü alanında yeteneklerini sergileyerek il birincisi olan öğrencileri tebrik eden İl Müdürü Emre Çay, öğrencilerle, veli ve öğretmenleriyle tanışarak onlarla bir süre sohbet etti. "Sizleri ağırlamaktan büyük onur ve mutluluk duydum." dedi.

Öğrencilerin, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu bir dönemde, evde aileleriyle sanatsal faaliyetlerde bulunarak yeteneklerini sergileme imkânı bulduklarını ifade eden İl Müdürü Emre Çay "Yetenek yarışmaları, çocuklarımızın yeteneklerini keşfetmeleri ve sanatsal etkinliklere yönelmelerine vesile olmaktadır. Gerçekleştirilen bu yarışma ile çocuklarımız aile kavramının önemini, aileyle bir arada geçirilen zamanın değerini, eserlerinde çok güzel bir şekilde ortaya koymuşlar. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutluyor, rehberliklerinden dolayı öğretmenlerine ve desteklerinden dolayı velilerine çok teşekkür ediyorum" dedi. 

Ardından İl Müdürü Çay, il birincisi olan öğrencilere başarı belgelerini ve ödül olarak ise bisikletlerini takdim etti.

"Ailemle Hayalimi Çiziyorum" konulu resim yarışmasında okul öncesi kategorisinde il birincisi olan Bodrum Yalıkavak Neşe Doğan İlkokulu anasınıfı öğrencisi Aras Aydın, ilkokul 1. ve 2. sınıf kategorisinde il birincisi olan Bodrum Umurca İlkokulu öğrencisi Alara Göktepe ve "En Büyük Değerimiz Ailemiz" hikaye yarışmasında il birincisi olan Fethiye Şehit Feramil Ferhat Kaya Ortaokulu 7/D sınıfı öğrencisi Rümeysa Koptu, ödülünü İl Müdürü Emre Çay'ın elinden aldı. 
YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft