Yatağanlı öğrenciler yetenek taramasında ter döktü

Yatağanlı öğrenciler yetenek taramasında ter döktü
Eklenme : 27.04.2022 16:42:00
Görüntülenme: 685

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı, 2021-2022 eğitim öğretim dönemi 3 ve 4.  sınıf öğrencilerini kapsayan yetenek taraması testleri Yatağan Spor Salonunda yapıldı. Yapılan sporcu taramasına öğrencilerden yoğun bir katılım gerçekleşti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa hayata geçirdiği ve tüm öğrencileri yetenekleri doğrultusunda yönlendirmeyi amaçlayan Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında Kapalı Spor Salonunda 3 ve 4. Sınıf öğrencileri için yetenek taraması gerçekleştirildi. Program kapsamında 26 ve 27 Nisanda Yatağan Spor Salonunda yapılan tarama testlerine ilçe merkezi ve kırsal mahallerde bulunan 14 ilkokuldan toplam 680 öğrenci katıldı.

Yetenek tarama testlerine katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar ve İlçe Gençlik Spor Müdürü Kamuran Adalı öğrencileri yakından takip ettiler. İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Adalı, "Yetenek taraması ile hem geleceğin şampiyon sporcularını tespit ediyor hem de çocukların spor kültürünü geliştirerek sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasını hedefliyoruz. Çocukların sporla tanıştırılması ve spora başlama yaşında olan yetenekli çocukların tespit edilmesi amacıyla uygulanan projede, okullarımızda yeterli fiziksel ve eğitsel altyapı oluşturularak öğrencilerin spor aktivitelerine erişimlerinin sağlıyoruz, sporu tabana yayarak öğrencilerin erken yaşta spora yönlendirilmesi ve yetenekli öğrencilerin keşfedilmesine zemin hazırlıyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonunda taşıma servis araçları ile kırsal mahallelerde okuyan öğrencilerimizi spor salonumuza taşıyarak 3 ve 4. Sınıfların tamamına yakınını tarama testlerinden geçirdik" dedi.

 

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft