Yatağan'ın yetenekli sporcuları belirleniyor

Yatağan'ın yetenekli sporcuları belirleniyor
Eklenme : 14.01.2022 09:47:00
Görüntülenme: 298

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa hayata geçirdiği Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme programı kapsamında Yatağan'da geleceğin şampiyon sporcuları olacak yeteneklere sahip öğrenciler tespit edilmeye başlandı.

Yatağan Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün koordinesinde düzenlenen yetenek taraması programı Yatağan Atatürk Spor Salonunda kurulan parkur ve istasyonlarda gerçekleştirildi.

Covid-19 pandemisi nedeniyle 2 dönemdir yapılamayan ve ertelenen yetenek taraması programının 1. Etabı Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde ilkokul 5. Sınıfta öğrenim gören 188 öğrenciye uygulandı.

Sporcu tarama programında öğrencilerin boy, kilo ölçümü, kulaç uzunluğu testi, esneklik testi, sıçrama testi, geriye sağlık topu fırlatma, kavrama kuvveti testi, 20 metre sürat testi ve çeviklik testi yapıldı. Tarama sonucunda yetenekli çocuklar spora yönlendirilecek. Şubat Ayı sonuna kadar İlkokul 4. Sınıf ve 3. Sınıflar olmak üzere 1000 öğrencinin yetenek  taramalarının gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Pandemi nedeniyle 2019-2020 ve 2020-2021 eğitim öğretim yılında bu taramalara ara vermek zorunda kaldıklarını ifade eden Yatağan İlçe  Gençlik ve Spor Müdürü Kamuran Adalı "Sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak çocuk ve gençlerimiz erken yaşlarda sporla tanıştırmayı, sporu geniş kitlelere yaymayı hedefleyen projeye öğretmenlerimizin ve velilerimizin desteğini bekliyoruz." diye konuştu. Yetenek taraması programı şubat sonuna kadar devam edecek.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft