Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Yatağan'ın başarılı sendikacıları Osman İlhan ve Fatih Erçelik

Eklenme : 4.05.2021 00:00:00
Görüntülenme: 554

Sevgili okurlarım, Yatağan'da iki dev sendika bulunmakta. Bu dev sendikaların başlarında da Maden İş'in Başkanı Osman İlhan,  Tes İş Sendikası Başkanı Fatih Erçelik oturuyor. Değer verdiğimiz her iki sendika başkanı işçi arkadaşları tarafından ne kadar sayılıyor seviliyorsa vatandaşlarla da diyaloglarını koparmadıkları içindir.

Sevgili okurlarım, Maden İş Sendika Başkanı Osman İlhan ve Tes-İş Sendikası Başkanı Fatih Erçelik'in il genelinde bilhassa ilçelerde çok sayıda sendika üyeleri bulunmakta. Her iki sendika başkanı yüzlerce üyesinin iyi gününde ve kötü gününde yanlarında bulundukları için işçiler tarafından sevgi ve saygı görüyor.

Sevgili okurlarım, Maden İş'in Sendika Başkanı Osman İlhan, Tes İş Sendikası Başkanı Fatih Erçelik makamındaki çalışmalarının yanı sıra işçilerin iyi ve kötü günlerinde yanlarında olduklarını söylemiştim ya bilhassa rahatsız olduğu günlerde işçilerin yanlarında bulunmayı yeğlerler. İşte böyle sendika başkanları var. Bizde ne söyleyelim kendilerini kutlamaktan başka.

Maden İş Sendika Başkanı Osman İlhan'a sayın başka çok yoruluyorsunuz diye sorduğumuzda Başkan İlhan, "Hüseyin ağabey, işçi arkadaşlarımızın içinden geldiğimiz için zorlukların ne demek olduğunu biliyoruz. O nedenle tüm işçi arkadaşlarımızın iyi ve kötü gününde yanlarındayız" diye cevap verdi.

Tes-İş Sendikası Başkanı Fatih Erçelik ise, "Hüseyin amca, biz sendika başkanı gibi değil, sendika işçisi gibi hareket ediyoruz. Çünkü işçi arkadaşlarımız il birlikte yıllarımızı mücadele ederek geçirdik.  Hakkımızı arayabilmek için polisten dayak bile yedik. İşte o arkadaşlar ile birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum" dedi.

Sevgili okurlarım, Muğla halkının Maden İş Sendikası ve Tes-İş Sendikası üyelerinin onurla gururla bahsettikleri sendika başkanları Osman İlhan ve Fatih Erçelik'i başarılarından dolayı kutlarız. 

 

 

 

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft