Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Yatağan'ı kara bulutlar sardı

Eklenme : 12.07.2021 00:00:00
Görüntülenme: 666

Sevgili okurlarım, Yatağan Termik Santrali yetkilileri kömür rezervlerinin olmayışı nedeniyle santralde üretilen kömürlerin Soma'dan getirilmesi sonrası santralin durma noktasına geldiği için TKİ'de çalışan 300 kömür işçisini ücretsiz izine ayırmıştı. Hal böyle olunca 300 kömür işçisinin izne çıkarılması sonrası Yatağan'da yer yerinden oynadı. Çünkü 300 işçi en azından bin, bin 500 aileye bakıyordu. Devreye Maden -İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Osman İlhan ile TES-İŞ Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik'in girmesi sonucu santral yetkililerinde yumuşama göründü. Ücretsiz izine çıkarılan 300 işçinin şimdilik çıkışları durdurulup, bayram sonrasına bırakıldı.

Sevgili okurlarım, Termik Santralinde 300 işçinin çıkarılması sonrası Yatağan'da bir hava kirliliğine benzer biçimde çok sayıda ailenin huzurunu bozdu. Velhasıl bu konunun bayram sonrasında ne olacağı ve nereye varacağı belli olacak.

Sevgili okurlarım, görüşünü aldığımız Maden-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Osman İlhan, "Termik Santral yetkilileri ile görüştük. Kömür rezervlerinin olmayışı nedeniyle 300 işçi arkadaşımızın çıkışı verilmişti. Bir hal çaresi buluruz düşüncesi ile görüşme yaptık. Çıkışlar durduruldu. Bayram sonrasına bırakıldı. İnşallah bayram sonrasında da olumlu bir netice alırız" dedi.

TES-İŞ Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik ise, "Her şeyin başı kömür. Kömür rezervleri olmayınca Termik Santral yetkilileri kömür bölümünde çalışan 300 işçimizin izine ayrılmasına karar vermişler. Yapılan görüşmeler sonrası alınacak karar bayram sonrasına bırakıldı. Böylelikle işçi arkadaşlarımız şimdilik rahat çalışabilirler" dedi.

Görüşünü aldığımız Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, "Termik Santral yetkilileri kömür olmayışı nedeniyle 300 kömür işçisini ücretsiz izine çıkarmıştı. Termik Santral yetkililerinden ricada bulunduk. Şimdilik ay sonuna kadar ücretsiz izine çıkarılan 300 işçinin durumu ay sonunda belli olacak. Yatağan'da 300 işçinin santralden çıkarılmış olması sonrası ilçede bir karamsarlığa neden oldu. İnşallah Termik Santral yetkilileri de bayramdan sonra olumlu bir cevap verir ve işçi arkadaşlarımızda mağdur olmazlar" dedi sevgili okurlarım.

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft