Yangın söndürme çalışmalarında mermercilerden büyük destek

Yangın söndürme çalışmalarında mermercilerden büyük destek
Eklenme : 9.08.2021 13:42:00
Görüntülenme: 934

Muğla'da 29 Temmuz tarihinde başlayan orman yangınlarına yangınlara müdahalede en büyük destek Muğla mermercilerinden geldi. Bodrum, Marmaris, Köyceğiz, Milas, Seydikemer ve özellikle mermer bölgesi olan Kavaklıdere'de çıkan yangınlar herkesi korkuttu.

Yangınların söndürülmesinde kullanılmak üzere mermer firmaları bünyelerindeki gerek iş makinalarını, gerekse insan gücünü en yakınlarındaki yangın bölgelerine sevk ettiler.

Muğla Mermerciler Derneği Başkanı Mustafa Ercan, yangınlara müdahalede kullanılması amacıyla, toplamda 4 adet akaryakıt ikmal tankeri, 57 adet kepçe, 32 adet ekskavatör, 16 adet su tankeri göndererek bölgemizi tehdit eden yangınlara müdahale edildiğini kaydetti.

Ercan, mermercilerin ayrıca bu bölgelere gerekli olan ilaç, kuru gıda, su, fener, kafa lambası, kazma, kürek, tırmık gibi yardımlarda da bulunduğunu belirterek, "Muğla Valiliği, AFAD, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, Muğla Sanayi ve Ticaret Odası ile koordineli bir şekilde gerekli makina ve ekipmanları ivedilikle yangın bölgelerine ulaştırdık. İş makinalarımız gece gündüz demeden mücadele ediyorlar. Sektörümüz emekçilerine gayretlerinden ötürü minnettarım. Firma sahiplerini de duyarlılığından ötürü kutluyorum. Gün birlik olma günüdür. Derneğimizin whatsapp gurubu ve sosyal medya iletişim kanalları ile ihtiyaç olan bölgeleri anında tespit ederek gerekli yardımları ulaştırmaya çalıştık. İnşallah böyle felaketlerle bir daha karşı karşıya kalmayız. İlimizde yanan orman alanlarının da rehabilitasyonları için tüm mermerciler olarak her şeyi yapmaya hazırız. Tüm Muğla'ya ve ülkemize geçmiş olsun" dedi.

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft