Hayati Nizamoğlu

Hayati Nizamoğlu

GÜNDEM
Hayati Nizamoğlu ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Ya Olmasaydı

Eklenme : 27.11.2020 00:00:00
Görüntülenme: 3261

Bizler ümit ile yaşarız. İş hayatımızdaki risklere karşı güçlü kalabilmemizin yolu, bardağın dolu tarafına bakar, boş kısmının nasıl doldurulacağını düşünürüz.
2020 başından bu yana olağanüstü problemlerle boğuşuyoruz. Türkiye olarak zorlu, ama tam bağımsızlık yolunda ciddi yol kat ettik. İçimizdeki İrlandalıların muhbirliklerini, milletimizi küçültücü beyanat ve davranışlarını üzülerek izliyoruz.
Büyük resme bakmayı ilke edinmiş bizler, demokratik ortamda hükümet yanlısı ya da muhalif olmayı doğal karşılıyoruz. Ancak devletimizi ve milletimizi yıpratacak davranışları, toplumun unutmayacağını, seçimlerde bunun cevabını vereceğine de inanıyoruz.
Muğla, çok eskilerden beri sağlık konusunda oldukça ihmal edilmiş bir durumdaydı.  İktidardan bu konuda hizmet alabilmek için yoğun mücadeleler verdik. Kamu olarak Eğitim Araştırma Hastanesi gibi dev bir sağlık tesisine sahip olduk. Daha sonra Menteşe Devlet Hastanesi ile ilçelerdeki hastane yatırımları ilimizi sağlıkta önemli bir yere getirdi. Getiriyor.
Özel hastanelerimizin hizmet standardında kamuyu zorlaması da hemşehrilerimizin yaşam konforunu arttırdı. Yaşamakta olduğumuz Korona günlerinde de varlıkları herkes için ayrı bir güvence.
Yapılacak çok şey daha var. Örneğin Eğitim Araştırma Hastanemizde PED cihazının faaliyete geçmesini ve Radyasyon Onkolojisinin hizmete girmesini istiyoruz.
Bu eksiklikler giderilecektir. Pandemi sürecini yaşadığımız bugünlerde, hepimizin kendisine sorması gereken en önemli soru şu olmalı;
Ya Eğitim Araştırma Hastanemiz ve Menteşe Devlet Hastanemiz hizmete açılmasaydı? Bu dev eserler ya olmasaydı, ne olurdu?
Ya eski Muğla Devlet Hastanesi'nin eline kalmış olsaydık.. da pandemi ile öyle karşılaşsaydık? Gelişmiş bir sağlık ocağı olarak tanımladığım eski hastanede virüs ile mücadele ediyor olsaydık, halimiz nice olurdu?
Güçlü bir iktidar var. Halkımız, STK'lar, yerel yönetimler, iktidar partisi milletvekilleri ve yerel yöneticileri ile birlik olup, eksiklerimizin tamamlanması için mücadele etmeliyiz.
İlimizde hızla artan covid vakalarına karşı, lütfen maske, mesafe ve hijyen konusunda daha çok hassas olalım. Gün iç siyaset zamanı değil, birlik olma günüdür.
 
 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft