Vali Tavlı'dan Ermaş Mermer'e ziyaret

Vali Tavlı'dan Ermaş Mermer'e ziyaret
Eklenme : 18.09.2021 15:00:00
Görüntülenme: 806
Muğla Valisi Orhan Tavlı, Ula ilçemizde bulunan ve bölgenin ilk mermer fabrikası olan Ermaş Mermer'i ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
 
Geçmişten günümüze mermer işleme teknolojileri, üretimi ve ihracatı yapılan mermer türleri ve mermer ihracatının ilimiz ekonomisine katkıları hakkında Muğla Mermerciler Derneği Başkanı ve Ermaş Mermer A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, Yönetim kurulu üyeleri Hakan Ercan ve Serkan  Ercan'dan bilgi alan Muğla Valisi Orhan Tavlı, yaptıkları çalışmalar, ilimiz ekonomisine katkıları ile yangınlarda gösterdikleri duyarlılık ve destek nedeniyle teşekkür etti.
 
Muğla Valisi Orhan Tavlı, Muğla mermer bloklarını kesen ilk mermer kesim makinesi olan Yarma ve son teknoloji 80 lamalı Katrak mermer kesim makinesinin ardından üretimi ve ihracatı yapılan mermer ve doğal taş ürünlerini inceleyerek bilgi aldı.
 
Muğla Valisi Orhan Tavlı, Marmaris'te çıkan yangına ilk anda 6 helikopter ve 2 uçakla müdahale edildiğini, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 81 il ve tüm dünyanın olanaklarını Muğla'ya yağdırmasıyla 16 uçak, 50'dan fazla helikopter, 11 İHA, 12 bin 500 personel, 69 TOMA ve 5 binden fazla araçla yangına müdahale edildiğini vurguladı.
 
Devletin tüm imkanlarının seferber edildiği mücadeleye madencilik sektörünün de personeliyle ve iş makineleriyle birlikte tüm gücüyle destek verdiğini dile getiren Vali Orhan Tavlı "Devletimiz, milletimiz el birliğiyle gönül birliğiyle tek yürek olarak mücadele ettik ve bu birlik beraberlikle üstesinden geldik. Sektörün duyarlılığını hiçbir zaman unutmayacağız. Emeği geçen herkese bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum" ifadesini kullandı.
 
Muğla Mermerciler Derneği Başkanı ve Ermaş Mermer A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan da Madencilik ve Mermercilik sektörünün her zaman devletinin yanında olduğunu belirtti.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft