Ula Hüseyin Ercan Ermaş Mermer Anadolu Lisesi'nde mezuniyet sevinci

Ula Hüseyin Ercan Ermaş Mermer Anadolu Lisesi'nde mezuniyet sevinci
Eklenme : 16.06.2022 13:56:00
Görüntülenme: 610

2014 tarihinde kurulan ve 8 yıldır başarılı nesiller yetiştiren eğitim yuvası Ula Hüseyin Ercan Ermaş Mermer Anadolu Lisesi 2021-2022 yılı mezunlarını verdi. 12.sınıf öğrencileri okul bahçesinde düzenlenen coşku dolu bir törenle mezun oldular.

Başarıyı gelenek haline getirmiş eğitim anlayışıyla başarılı bireyler yetiştiren Ula Hüseyin Ercan Ermaş Mermer Anadolu Lisesi'nin mezuniyet törenine Muğla Vali Yardımcısı Ali Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Ula İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Aykırı, Ermaş Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doktor Ali Abbas Çınar, Okul Müdürü İsa Turan ve öğrenci velileri katıldı.

Okul Müdürü İsa Turan yaptığı konuşmada "Bugün 12. Sınıf öğrencilerimizi yeni hayatlarına doğru çıkarmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Sevgili öğrencilerimiz, dört yıl boyunca yaptığımız çalışmaların sizleri gelecekte kuracağınız hayata daha iyi hazırlamanın gayretinden ibaret olduğunu biliniz. Sizlerden istediğimiz hayatınız boyunca aklı hür, vicdanı, hür irfanı hür nesiller olarak vatan ve millet sevdasıyla çalışmanız ve ülkemizi ulu önder Atatürk'ün gösterdiği muassır medeniyetler seviyesine geçme ülküsüne doğru götürmenizdir. Bu düşünce ile gireceğiniz üniversite sınavında ve hayat yolculuğunuzda üstün başarılar diliyorum" dedi.

Mezuniyet töreninde konuşma yapan Ermaş Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan; "Bugün öğrencilerimizin en mutlu gününde onlarla birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Sizleri yetiştirirken kıymetli ailelerinizin ve birbirinden değerli öğretmenlerinizin yoğun çabalarıyla eğitim yaşamınızın önemli kilometre taşlarını geride bırakıyorsunuz. Sizlerin aldığınız eğitimle ülkemizin aydınlık yarınlarına şimdiden daha büyük umutla bakıyoruz. Sizlerin insanlık için birer faydalı bireyler olacağınıza yürekten inanıyorum. Okulumuzda köklü bir dayanışma geleneğinin yerleşmesi ve farklı kuşakların birbirini her anlamda desteklemesi bizim için son derece önemlidir. Bu nedenle mezun olsanız da okulunuzla, öğretmenlerinizle bağınızı kopartmamaya ve kendinizi her zaman bu okulun bir parçası olarak görmenizi rica ediyorum. Bizlerde Ermaş Madencilik olarak eğitimi desteklemeyi ve ülkemizin geleceğine yatırım yapmayı her şeyin üstünde tutuyoruz. Rahmetli babamız Hüseyin Ercan'ın, okuyan, düşünen insanlara karşı çok büyük saygısı vardı. Maddi ve manevi kalkınmanın ancak eğitim ve öğretimle sağlanabileceğine inanırdı. Bizler de miras kalan bu anlayışı sahiplenmeye, sizin gibi daha nice öğrencilerimizin geleceğe hazırlanması için sorumluluk üstlenmeye devam edeceğiz. Mezun olan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, tüm öğretmenlerimize verdikleri emekler için çok teşekkür ediyorum" dedi.

Diğer tören konuşmalarının ardından 12. Sınıf öğrencileri bayrak ve flamayı 11. Sınıf öğrencilerine teslim etti.

Okul birincisi Cansu Karabaş'ın ödülünü Muğla Vali Yardımcısı Ali Yılmaz, okul ikincisi Büşra Uysal'ın ödülünü İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, okul üçüncüsü Fatih Yıldırım'ın ödülünü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doktor Ali Abbas ÇINAR verdi.

2021-2022 öğretim yılı dönem birincisi Mısra Tezcan'ın ödülünü Ula İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Aykırı, 2021-2022 öğretim yılı dönem ikincisi Özlem Nur Şahin'in ödülünü Ermaş Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, 2021-2022 öğretim yılı dönem üçüncüsü Ayşe Melek Boz'un ödülünü okul müdürü İsa Turan verdi.

Okul birincisi Cansu Karabaş'ın okul kütüğüne birincilik rozetini çakmasının ardından mezun olan tüm öğrencilerin diplomaları verildi. Öğrencilerin heyecanlarını, sevinçlerini ve başarılarını birlikte yaşadığı mezuniyet töreni keplerini atmalarıyla birlikte son buldu.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft