Uğur hoca Taekwondo Milli Takım Antrenörlüğüne getirildi

Uğur hoca Taekwondo Milli Takım Antrenörlüğüne getirildi
Eklenme : 14.09.2021 09:38:00
Görüntülenme: 1099

Dünya Taekwondo Federasyonu tarafından düzenlenen, bu sene Türkiye Taekwondo Federasyonunun girişimleriyle 6.sı ülkemizin ev sahipliğinde yapılacak olan "World Taekwondo President's Cup" (Dünya Taekwondo Başkanlık Kupası) bu yıl 15-22 Eylül tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşecek.

Türkiye olarak yüzlerce ülkeye, milli takımlarına ve binlerce sporcuya ev sahipliği yapacağımız "Dünya Taekwondo Başkanlık Kupası"na, Muğla'nın sevilen eğitimcilerinden Resim Öğretmeni ve Taekwondo Antrenörü, Türkiye Taekwondo Federasyonu Muğla İl Temsilcisi Uğur Göktaş Milli Takım Antrenörü olarak görevlendirildi.

Ali Şahin ve Servet Tazegül gibi önemli isimlerin teknik direktörlüğünü yaptığı "Büyükler Taekwondo Milli Takımı"mızda Milli Takım Antrenörü olarak görevlendirilen Uğur Göktaş, "Öncelikle, WT Başkanlık Kupası Dünya Taekwondosu için oldukça önemli bir yere sahiptir. Böyle prestijli bir organizasyonun Türkiye'de yapılıyor olması Türkiye Taekwondo Federasyonumuzun mühim bir başarısıdır. Camiamız adına minnettarız. Bir eğitimci olarak şunu ifade etmeliyim ki; ilk amacımız çocuklarımızın önce ahlaki ve vicdani yönden gelişimlerine katkıda bulunabilmek, kötü alışkanlıklara değil, sanata-spora tevessül eden, vatanına-milletine-bayrağına-devletine-kültürel değerlerine bağlı, farklı kültürlere saygısı olan bireyler olarak yetişmelerini sağlamak olmuştur. Bu hasletleri özümseyen sporcular içsel olarak kendilerini güdüler ve başarı için mücadele ederler. Şartlara göre, madalya alamasalar bile böyle bireyler, toplumun birer madalyası olmuşlardır. İşte bu minvalde Taekwondo böyle bir spor, tam da Atatürk'ümüzün sevgiyle ifade ettiği gibi 'Zeki, Çevik ve Ahlaklı' bireyler yetişmesine çok büyük katkılar sağlamaktadır. Özellikle federasyonumuzun planlı, kontrollü, bilimsel çalışmaları neticesinde; ülkemize uluslararası arenalarda ve olimpiyatlarda her daim başarı getiren, Milletimizin yüzünü hep güldüren bir branş. Böylesi bir branşın antrenörü, il temsilcisi ve şimdi de ülkemizin yüz akı olan Milli Takım'ında "Büyükler Milli Takımı Antrenörü" olarak görev yapmak, Ay Yıldız'lı formayı şerefle taşımak, hayatımın en onurlu görevi olarak kalacaktır. Böylesi önemli bir göreve şahsımı layık gören Türkiye Taekwondo Federasyon Başkanımız Prof.Dr. Metin Şahin'e, Başkan Vekilimiz Dr. Oktay Duymaz'a, Genel Sekreterimiz Emine Darıcı'ya ve onların şahsında TTF Yönetim Kurulumuza teşekkür ediyorum. Biz nerede olursa olsun her daim vatanımız-milletimiz-şanlı bayrağımız için ülkemizin geleceği olan çocuklarımız ve gençlerimiz için mücadeleye devam edeceğiz" dedi. 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft