Türkiye genelinde aranan hırsızlık şebekesini Muğla polisi çökertti

Türkiye genelinde aranan hırsızlık şebekesini Muğla polisi çökertti
Eklenme : 26.07.2022 13:35:00
Görüntülenme: 1024

Muğla'nın Menteşe İlçesi'nde bir evden 550 bin liralık ziynet eşyasını çalan 3'ü kadın 5 kişilik hırsızlık çetesi Muğla polisinin başarılı operasyonu ile yakalandı. Yakalanan hırsızlık çetesi üyelerinin Türkiye genelinde birçok ev hırsızlığının failleri olduğu tespit edilirken şüpheliler arasında bulunan E.D. isimli kadının ev hırsızlığından 52 kaydı olduğu ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Menteşe İlçesi Orhaniye Mahallesi'nde A.E.T. isimli vatandaşın evinden 550 bin liralık ziynet eşyası hırsızlığı gerçekleşti. Yapılan ihbar üzerine hırsızlık olayının faillerinin tespit edilebilmesi amacıyla Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri tarafından çalışma başlatıldı.

Olay bölgesinde bulunan güvenlik kameralarının incelenmesinin ardından 550 bin liralık ziynet eşyasının çalındığı ev hırsızlığı olayının failleri oldukları belirlenen şüphelilerin 33 AET 252 plaka araç ile Aydın'ın Nazilli İlçesi'nden Menteşe'ye geldikleri tespit edildi. 3'ü kadın 2'si erkek olmak üzere toplam 5 şüphelinin Menteşe İlçesi'ne geldikleri gün evden hırsızlık yaptıklarını daha sonra ticari taksi ile Yatağan'a gittikleri belirlendi. Şüphelilerin Yatağan'da Muğla'ya geldikleri araç ile tekrar Nazilli'ye döndükleri tespit edildi. Bu bilgiler ışığında Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri şüphelilerin yakalanması amacıyla Nazilli İlçesi'ne gittiler. Nazilli'de yapılan saha çalışmasında şüpheliler Aydın'ın Umurlu bölgesinde yakalanarak gözaltına alındı.

Çok sayıda suç kaydı çıktı

550 bin liralık ziynet eşyası olayının failleri oldukları tespit edilen ve Muğla polisi tarafından yakalanan E.D., Y.U., Ö.U., E.Y. ve G.U.'nun yapılan GBT sorgulamasında Adana, Kilis, Gaziantep gibi bir çok ilde gerçekleşen ev hırsızlığı olayının failleri olduğu tespit edildi. 5 kişilik hırsızlık çetesinden E.D. isimli kadının hırsızlıktan 52 kaydı bulunduğu ve arkadaşları ile birlikte il il gezerek hırsızlık yaptığı öğrenildi.

Muğla polisi tarafından yakalanan 5 şüpheli ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından hakim karşısına çıkarılmak üzere adliyeye sevk edildi.

    

 

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft