Türkiye birincisine teşekkür ödülü

Türkiye birincisine teşekkür ödülü
Eklenme : 20.06.2021 13:54:00
Görüntülenme: 3587

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen "İstiklal Marşı'nın Kabulünün 100. yılı ve Mehmet Akif Ersoy" konulu kompozisyon yarışmasında; Türkiye birincisi olan Dalaman Çiftlik Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Derin Karasu, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay tarafından ödüllendirildi.

MEB Temel Eğitim Müdürlüğü tarafından "İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü'nün 100. Yıl Dönümü" kapsamında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ortaokullar arasında düzenlenen kompozisyon yarışmasında; Dalaman Çiftlik Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Derin Karasu Türkiye birincisi oldu.

"İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü'nün 100. Yıl Dönümü" etkinlikleri kapsamında düzenlenen kompozisyon yarışmasında, Türkiye birincisi olan Dalaman Çiftlik Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Derin Karasu, ailesi ve Dalaman İlçe Milli Eğitim Müdürü Taner Şen eşliğinde,  İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay'ı ziyaret etti.

İstiklal Marşı'nın bu yıl 100. yıl dönümü olduğunu belirten İl Müdürü Emre Çay "İstiklal Marşı'nın 100 yıl dönümünde hepimizi gururlandırarak asırlık bir başarıya imza atan Derin Karasu öğrencimizi kutluyorum. Anne baba olarak destekleri ve yol gösterici rehberlikleri için kıymetli ailesine ve öğretmenlerine çok teşekkür ediyorum.

Milli Eğitim Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından; ilkokul ve ortaokul öğrencilerine, İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy'u Anma Günü'nün millî, manevi ve tarihi önemini kavratmak; vatan, millet, bayrak sevgisi ve saygısını geliştirmelerini sağlamak; millî birliğimiz ve varlığımız ile uluslararası barış ve dostluk düşüncelerini kuvvetlendirmek amacıyla temel öğretim öğrencileri arasında "Mektup, Resim, Kısa Film, Grafiti, Kara Kalem, Kompozisyon ve İstiklâl Marşı'nı Güzel Okuma" dallarında düzenlediği yarışmaların sonuçları açıklandı. "Kompozisyon" alanında Dalaman Çiftlik Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Derin Karasu öğrencimizin Türkiye birinciliği hepimizi gururlandırdı, sevindirdi. Ben tekrar başta Derin'i olmak üzere emek veren öğretmenlerini, kıymetli ailesini, hepsini tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum." dedi.

Kompozisyon yarışmasında Türkiye birinciliği elde eden Derin Karasu duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifadelendirdi: "İstiklal Marşımızın Kabulünün 100. yılında, böyle bir dönüm noktasında, asırların ötesine geçecek olan Marşımın ezgisinde onur verici bu ödülü almaktan büyük bir şeref duyuyorum. Kompozisyonumda da belirttiğim gibi her Türk'ü çılgına çevirecek olan vatanımın semalarında sonsuza kadar ezgisi yükselsin! Mehmet Akif Ersoy'un dizelerinde yansıyan cesaret, azim ve kararlılığımız asırlarca devam etsin. Bu ödülümde duygularımı yansıtmamda bana önder olan beni Türk çocuğuna, milletine yakışır erdemlerle yetiştiren canım aileme; kompozisyonumda bana fikir ve ifadelerimi yansıtmamda rehberlik eden Türkçe Öğretmenim Keziban Toraman'a; desteklerinden dolayı Okul Müdürüm Adem Toksöz'e, İlçe Milli Eğitim Müdürüm Taner Şen'e ve tüm öğretmenlerime teşekkürü borç biliyorum. Marşımızı gururla korkmadan tüm gücümle asırlar boyu dilimden düşürmeyeceğime söz veriyorum" dedi.

İl Müdürü Emre Çay yapmış olduğu anlamlı konuşmadan dolayı Derin Karasu'yu bir kez daha tebrik ederek yazarlığı bırakmaması tavsiyesinde bulundu. Ziyaret İl Müdürünün, öğrenciye başarı belgesi ve ödül takdimiyle son buldu.


 


  

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft