Töre öğrencilerle bir araya geldi

Töre öğrencilerle bir araya geldi
Eklenme : 7.10.2020 14:41:00
Görüntülenme: 3391

Uygulamalı eğitim sürdüren Mesleki ve Teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, mesleki eğitim merkezleri, güzel sanatlar lisesi ile spor lisesi öğrencileri yüz yüze eğitme başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre; Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yeni açılan Menteşe Spor Lisesi ve Kanuni Sultan Süleyman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyarette bulundu. Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Kaya, il ve ilçe şube müdürlerinin de yer aldığı okul ziyaretinde yüz yüze eğitime başlayan öğrencilerle bir araya gelindi ve sohbet edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Muğla genelinde yüz yüze eğitime başlayan toplam 51 meslek lisesinde uygulama eğitimlerinin daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda gerçekleştirilmesi için gerekli tedbirlerin alındığını, "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu'na" göre öğrencilere gerekli rehberlik ve yönlendirmelerin yapıldığını belirtti.

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde "güzellik saç bakım atölyesi, bilişim teknolojisi atölyesi, büro yönetimi, veri tabanı" sınıflarında öğrencilerle bir araya gelen Töre "Gençler sizlerle bir araya gelmenin heyecanını ve sevincini yaşıyoruz. Sizleri özlemle, hasretle bekledik. Hayat eve sığıyor ama okullar eve asla sığmıyor. Biliyoruz ki sınıf ortamında arkadaşlarınızla bir arada olmak ve öğretmenlerinizle göz teması kurarak yüz yüze eğitim almak, çok daha kıymetli ve çok daha etkili. Hele ki sizin gibi uygulamalı eğitim yapan liselerde yüz yüze eğitim, eğitimin olmazsa olmazıdır. Eğitiminizin sekteye uğramaması adına pandemi sürecinde maske kullanımına, sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına bire bir uymanızı; 21. yüzyılın iş dünyasında arayan değil, aranan eleman olma adına derslerinize dört elle sarılmanızı temenni ediyorum." dedi.

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyareti ardından Spor Lisesi ve Kanuni Sultan Süleyman Mesleki ve Teknik Anadolu  Liselerine de okul ziyaretleri gerçekleştirildi.

Meslek liselerinde alan ve dal derslerinin uygulama kazanımları, yüz yüze; teorik dersler ise uzaktan eğitim yoluyla verilecek.  Her ders saati 30 dakika olacak; teneffüsler 10 dakika, öğle arası da 45 dakika olacak.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft