Toplu taşıma ücretlerine zam geldi

Toplu taşıma ücretlerine zam geldi
Eklenme : 5.12.2021 14:40:00
Görüntülenme: 944

Muğla'da toplu taşıma ücretlerine zam geldi. UKOME kurulunda alınan karar ile Muğla'da toplu taşıma ücreti 4,75, indi bindi ücreti 2,95, öğrencilerin yoğun olarak kullandığı kampüs hattında kampüs içi ücreti ise 1,50 olarak belirlendi.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Muğla Kamyoncu, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Arif Özer, "Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşullar nedeniyle hayatın hemen hemen her alanında fahiş fiyat artışları meydana gelmiş en temel gıda ürünlerinde bile büyük yükselmeler oluşmuştur" dedi.

Özer açıklamasına şöyle devam etti:

"Takdir edersiniz ki bu artışların en büyüğü akaryakıt fiyatlarında hissedilmiştir. Sadece birkaç ay içinde benzin ve motorinin litre fiyatı neredeyse 10 lira olmuştur. Geçtiğimiz yıl 5 TL bandında olan benzin ve motorin fiyatları sadece 1 yılda neredeyse yüzde 100 zamlanmıştır. Sadece akaryakıt fiyatları değil, bildiğiniz üzere araba fiyatları da inanılmaz boyutlara ulaşmış ve araç bulmak neredeyse imkânsız hale gelmiştir. Geçtiğimiz yıla oranla baktığımızda bazı araçların fiyatları nerdeyse yüzde 200 artmıştır. Bunun yanı sıra doların 14 liraya dayanmasının bir diğer etkisi de yedek parça, araçların malzeme, ekipman ve bakım masraflarının artışlarında görülmüştür. Tamirat ve bakım masraflarının mali yükü o kadar arttı ki neredeyse altımızdaki araçların fiyatına yaklaşan parça ve tamir masrafları oluşuyor. Tüm bunların yanı sıra vize, vergi, kasko gibi farklı gider kalemlerinde ki artışlardan henüz bahsetmedik. Ana giderlerin yanı sıra tüm bu resmi giderlerde dahil edildiğinde şoför esnafı artık kontak kapatma noktasına gelmiştir. Birçok arkadaşımız gelir elde etmeyi bırakın her ay tamamen zarar ettiği için hattını ve arabasını satılığa çıkarıyor. Biz şoförlerinde bakmakla yükümlü olduğu bir yuvası, okutması gereken evlatları var. Hayatın her alanında oluşan fiyat artışlarına bakıldığında şoför esnafına yapılan bu fiyat artışı önemli görülmemelidir. Gider kalemlerini alt alta sıraladığımız zaman yapılan bu fiyat artışı çok büyük etki göstermemektedir. Biz halkımıza en iyi taşıma hizmetini vermeye çalışırken, evimize ekmek götürebilmenin derdindeyiz. Hayat pahalılığının arttığı bu günlerde kontak kapatmamak için bu tür iyileştirmelerin şart olduğu düşüncesindeyiz. Son olarak UKOME kurulunda alınan kararın ardından toplu taşıma ücreti 4,75 olmuştur. Öğrencilerimizin yoğun olarak kullandığı kampüs hattında kampüs içi fiyatı da 1,50 olarak belirlenmiştir. Ayrıca indirimli indi bindi fiyatı da 2,95 olarak belirlendi."YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft