Tiyatro ve Sinema Sanatçıları Derneği 1.Olağan Genel Kurulu yapıldı

Tiyatro ve Sinema Sanatçıları Derneği 1.Olağan Genel Kurulu yapıldı
Eklenme : 25.10.2021 12:34:00
Görüntülenme: 1870

Muğla'da 2020 yılında kurulan Tiyatro ve Sinema Sanatçıları Derneği 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek liste halinde gerçekleşen genel kurulda dernek kurucusu Mehmet Topbaş yeniden başkanlığa seçildi.

Küçük Sahne Tiyatrosu'nda gerçekleşen Genel Kurula Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Menteşe Belediye Başkan Yardımcısı Levent Ülgen, Beşkazalılar Dernek Başkanı Devrim Karakuş, Fenomen Murat Meral ile dernek üyeleri katıldı.

Genel Kurulda konuşma yapan Tiyatro ve Sinema Sanatçıları Derneği mevcut başkanı Mehmet Topbaş, "Tiyatro ve Sinema Sanatçıları Derneğimiz 14 Temmuz 2020 yılında kuruldu. 2020 yılının, Mart ayı itibariyle başlayan ve hala sürmekte olan Covid 19 pandemisi  nedeniyle İçişleri Bakanlığımızın almış olduğu kararlar neticesinde  Dernek Genel Kurulları yasaklanmış ve genel kurulumuzu bir türlü gerçekleştirememiştik. İçişleri Bakanlığı'nın koyduğu yasakların sona ermesiyle bugün genel kurulumuzu gerçekleştiriyoruz. Bugün aramıza katılan değerli üyelerimize teşekkür ediyoruz. Türkiye'mizin incisi kültür ve sanat şehri Muğlamızda tiyatro ve sinema adına bir değil, çok  sözümüz olduğunu düşünerek çıktığımız bu yolda, bizlerle yürümek isteyen kocaman bir kitle olduğunu gördük. Biliyoruz bu yol; uzun bir yol, engebeli ve zorlukların olduğu bir yol ama bizler inanıyoruz ki kısa sürede tüm engelleri aşarak Muğlamızda sanata başka bir boyut kazandırarak ilimizin kültür seviyesini istenen düzeye ulaştıracağız. Çocuklarımız ve gençlerimiz, sanatın gerçek kimliği ile buluşacak. Tiyatro Ve Sinema Sanatçıları Derneği olarak, Muğla'da, tiyatro ve sinemaya yeni bir ivme kazandırmak en büyük hedefimizdir. Öncelikli olarak 19 Büyükşehirden birisi olan  Muğlamıza, tiyatro konusunda büyük bir eksik olarak tespit ettiğimiz  Tiyatro Festivalini kazandırmak ve böylece  tiyatroseverlere güzel bir tiyatro şöleni sunmak istiyoruz. Neredeyse bir plato haline gelen birçok yapımın yer aldığı Muğlamızda bir kısa film festivalinin olmaması ne yazık ki bizleri derinden üzüyor. Bizler bu konuda elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz ve ümit ediyoruz ki Muğlamızı gelenekselleşen bir sinema festivalinde kavuşturacağız.  Bugüne kadar Muğlamız, hem tiyatro alanında hem de sinemada çok büyük ustalar yetiştirmiş ve bu ustalar sinema ve tiyatroda ilimizi en iyi şekilde temsil etmişlerdir. Bizler istiyoruz ki Muğla'nın bu değerli sanatçılarına gereken önem verilsin. Saburhanene'de yetişen büyüyen ve Muğlamız'da tiyatro konusunda büyük işlerin altına imza atan Türk tiyatrosun usta isimlerinden, Almanya'da açmış olduğu okulla birçok pandomim sanatçısı yetiştiren, değerli pandomim sanatçımız Mehmet Fıstık'ı Muğla yerelinde başlayarak tüm ülkede ismini duyurabilme, Türk tiyatrosuna vermiş olduğu katkıların tartışılamayacağı Dondurmam Kaymak filmi ile tanıdığımız Türk televizyon ve sinemasının değerli ismi benimde hocam Turan Özdemir'e Muğlada gereken önemin verilmesini sağlamak, tiyatroseverlere daha çok tiyatro izletmek ve amatör tiyatrolara hak ettiği desteği sağlamak  istiyoruz" dedi.

Divan Başkanlığı'nı Cem Durna'nın yaptığı Genel Kurulda konuşmaların ardından başkanlık seçimine geçildi. Tek liste halinde geçekleşen başkanlık seçiminde Mehmet Topbaş üye oylarını alarak başkanlık görevine kaldığı yerden devam etti.

Mevcut Başkan Mehmet Topbaş'ın güven tazelerken yeni yönetimi ise şu isimlerden oluştu:

"Devrim Karakuş, Melike Topbaş, Hakan Halil Yıldırım, Serkan Atila."

Yedek Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu:

"Özge Karakuş, Halit Güneş, Batuhan Altın, Fenomen Murat Meral, Datça Bel Meclis Üyesi Halit Bayar."


YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft