Suç makinasını çamaşır makinası yakalattı

Suç makinasını çamaşır makinası yakalattı
Eklenme : 21.01.2022 15:39:00
Görüntülenme: 1095

Muğla'nın Menteşe İlçesi'nde kendisini tamirci olarak tanıtan, bozulan çamaşır makinası tamir etmemesine rağmen 500 lira para alan ve dolandırıldığını düşünen ev sahibi tarafından ihbar edilen şüphelinin suç makinası olduğu ortaya çıktı. Dolandırıcılık, tehdit gibi 43 olayın faili olduğu tespit edilen şüpheli çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kadir Tamer

Muğla'nın Menteşe İlçesi'nde meydana gelen olay şaşkınlık yarattı. Edinilen bilgiye göre, Menteşe İlçesi'nde yaşayan Y.G. isimli bir kadın internet üzerinden tamir işleri yaptığını gördüğü M.B.U. isimli bir kişiye ulaştı. Durumu öğrenen M.B.U. bozulan çamaşır makinasını tamir etmek amacıyla Y.G. isimli kadının evine gitti. Bir süre makine ile ilgilenen M.B.U. çamaşır makinasını tamir ettiğini söyleyerek ev sahibinden 500 lira para alarak evden ayrıldı. Bir süre sonra Y.B., çamaşır makinasının çalışmadığını görünce M.B.U.'ya cep telefonu ile ulaşmak istedi. Ancak şüphelinin telefonunun kapalı olması üzerine Y.B. dolandırıldığını düşünerek polise ihbarda bulundu.

İhbarın ardından Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ortak yapılan çalışma ile M.B.U. Ortaca'da yakalanarak gözaltına alındı.

Yakalanan şahısla ilgili olarak yapılan GBT sorgulamasında M.B.U.'nun 10 dolandırıcılık, 6 güveni kötüye kullanma, 10 tehdit, 9 kasten yaralama, 5 evden hırsızlık ve 6 hakaret-tehdit suçlarından olmak üzere toplam 43 olayın firarisi olduğu ortaya çıktı.

İfade işlemlerinin tamamlanmasının adından suç makinası M.B.U. hakim karşısına çıkarılmak üzere adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkarılan M.B.U. tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft