Sporun gelişmesi için imzalar atıldı

Sporun gelişmesi için imzalar atıldı
Eklenme : 7.01.2021 13:18:00
Görüntülenme: 2040

Muğla'da sporun gelişmesi için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanlığı ile Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı tesisleri mesleki deneyim için kullanabilecek. Spor Bilimleri Fakültesi tarafından ise Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün çalışmalarına bilimsel destek verilecek.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlük binasında gerçekleşen imza törenine; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Çiçek, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Özcan Saygın, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Rektör Yardımcıları Prof.Dr. Sırrı Sunay Gürleyük, Prof.Dr. Ali Bayrakdaroğlu ve Gençlik ve Spor Şube Müdürü Serkan Paçalı katıldı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek yaptığı konuşmada "Üniversitemiz ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önderliğinde bir sinerji yaratıp bölgemizde daha etkin sonuçlar alabilme adına iş birliği sözleşmesi için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bu protokol sonrasında inanıyorum ki bölgemizden başarılı sporcuların çıkacağına ve daha sağlıklı bir toplumumuzun olacağına inanıyorum çünkü bunun içinde eğitimlerde olacak. Dolayısıyla birçok yerde olmayan bir birlikteliğin sözleşmesini yapmak üzere bir araya geldik. Ben Muğla'mıza hayırlı uğurlu olmasını diyorum, Dekanımız Özcan Saygın Hocama ve bu sözleşmenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman ise "Bizler de Gençlik Hizmetleri, Spor Hizmetleri ve Yurt Hizmetleri olarak ilimizde yaşayan tüm gençliğe hitap eden bir kurumuz. Üniversitemizde ilimizin en büyük dinamiği ve yapı taşıdır. Gerek barındırmış olduğu merkezde 30 bin ilçelerde ise 12 bin öğrenciyle çok değerli bir öneme sahip. İlimizin sosyal, kültürel ve sportif alandaki gelişimle üniversitemiz bu güne kadar her zaman öncü ve dinamik oldu. Biz bundan dolayı her zaman üniversitemizle işbirliği içerisinde olduk. Gerek yurt alanlarının tahsisi için bize vermiş oldukları destek, gençlik hizmetlerimizle sürekli üniversitemizin çeşitli bölümleriyle yapmış olduğumuz iş ve ilişkiler devam ediyor. Aynı zamanda sayın rektörümüzün bize sağlamış olduğu imkânlarla birlikte şu anda yapımı tamamlanan ve açılışa hazır olan genç ofis çalışmalarımız ve spor alanında da akademisyen hocalarımızın akademik bilgileriyle sahada bizim tecrübelerimizin birleşerek ilimizde sporun çok daha iyi noktalara gelmesi konusunda bugün burada imzalamış olduğumuz bu protokolle bunları hedefliyoruz. Sporun ve sporcunun daha bilinçli bir şekilde gelişmesini hedefliyoruz. Ve her zaman söylediğimiz gibi şunu söylüyoruz turizmde marka kent olan Muğla'nın sporda da bir marka kent olması yolunda üniversitemizle işbirliği içerisinde gerekli adımları atarak bunu gerçekleştireceğimize inanıyoruz. Ben bu vesileyle Spor Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Özcan Saygın hocamıza ve tüm emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu protokolün ilimiz, gençliğimiz, sporumuz ve üniversitemiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi. Konuşmaların ardından hazırlanan protokol Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Çiçek ve Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman arasında imzalandı. 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft