Serkan Tekin güven tazeledi

Serkan Tekin güven tazeledi
Eklenme : 6.09.2021 10:58:00
Görüntülenme: 857

32. Bölge Muğla Eczacı Odası 17. Dönem Olağan Kongresinde mevcut başkan Serkan Tekin, yeniden seçilerek güven tazeledi. Odaya ait hizmet binasında gerçekleşen kongreye Eczacılar Odası Genel sekreteri Saim Korkmaz, 21. Bölge Aydın Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Karaaslan ile oda üyeleri katıldı. Divan Kurulu Başkanlığına İbrahim Ertürk, Yazmanlığına Meltem Çayan ve Mine Ülkünün getirildiği kongrede tek liste ile seçime gidildi. Kongrede mevcut başkan Serkan Tekin üyelerden aldığı oyla görevine kaldığı yerden devam etti.

Kongrede konuşan mevcut başkan Serkan Tekin, "1989 yılında sayın kurucu başkanımızın önderliğinde kurulan odamızın son iki dönemine başkanlık yapmaktan, sizlerle çalışmaktan gurur ve onur duyuyorum. Kendisine de teşekkür ediyorum. İki dönem önceki yönetim başkanımız Ecz. İbrahim Ertürk'ten görevi devraldıktan sonra bütün sıkıntılar üst üste geldi. Zaten sıkıntılı bir süreçten geçen mesleğimiz vardı. İnsanların gözünde çok farklı bir algı vardı. Bir tanesini az önce divan kurulu başkanımız kınadı. Birini de ben kınayayım. Yangın sürecinde siz değerli meslektaşlarım bırakın fahiş fiyatlı ilaç satmayı, rafınızda bulunan ilaçları kucaklayıp sahalara götürdünüz ve insanlara bizzat uyguladınız, hepinizin emeğine sağlık. Ama bir kanalda fahiş fiyatla yanık kremi sattılar diye farklı bir ithamla karşı karşıya kaldık onları da esefle buradan kınıyorum. Her şey bu kadar üstümüze gelirken bizler halen daha halkımıza hizmet götürmeye devam ettik. Bu süreçte çok sıkıntılı günler geçirdik. Üretici maskeleri fahiş fiyatlı sattı suçlu biz olduk, dezenfektanı kendimiz yaptık. Dezenfektanı yapmak için almış olduğumuz alkolden sorumlu tutulduk. Millet internetten aleni şekilde alkol satarken bizler üç beş litrenin hesabını vermek zorunda kaldık. Aslında bizler o kadar naif insanlarız ki Sağlık Bakanımız televizyonda bir kez eczacılara teşekkür ederiz demesinden bile büyük bir zevk aldık. Öyle bir süreçten geçiyoruz ki arkadaşlar birlik olmamız lazım, birlikte olmamız lazım. Yangın sürecinde o kadar güzel sergiledik ki bunu, hakikatten hepinizle gurur duydum" dedi.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde mevcut başkan Serkan Tekin üyelerden aldığı oyla güven tazeledi ve görevine kaldığı yerden devam etti.

Serkan Tekin başkanlığına devam ettiği kongrede yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu:

"Saim Korkmaz, Ömer Çetiner, Anıl Gençtürk, Begüm Öcal, İlkay Sever Tap, Övünç Öztürk."

Kongrede ayrıca Kadir Serkan Tekin, Ömer Çetiner, Saim Korkmaz, Anıl Gençtürk, Burak Söğütlü, Begüm Öcal, İbrahim Ertürk, İlkay Sever Tap, Cem Demir, Övünç Öztürk, Fikri Devrim Mavioğlu, Hasret Güneş Can ve Ebru Mora Büyük Kongre delegeliğine seçildiler.

 


YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft