Şehit yakınları ve gazilere Devlet Övünç Madalyası

Şehit yakınları ve gazilere Devlet Övünç Madalyası
Eklenme : 17.09.2020 15:32:00
Görüntülenme: 3184

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 3 şehit ailesi ve 4 gaziye tevcih edilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratları, düzenlenen törenle Muğla Valisi Orhan Tavlı tarafından takdim edildi.

Muğla Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Muğla Valisi Orhan Tavlı, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, Muğla İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Muğla Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman, Muğla Sosyal Politikalar İl Müdürü Seyfi Bozçelik, Muğla Baro Başkanı Cumhur Uzun, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Muğla Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kazım Alsan, şehit aileleri ile gaziler katıldı.

Kuran Tilveti ve Devlet Övünç Madalyası ve Beratı alacak 3 şehit ve 4 gazi için hazırlanan slayt gösteriminin ardından konuşan Muğla Valisi Orhan Tavlı, "Aziz Türk Milletine Anadolu kapılarını açan 3 kıta, 7 iklimde hakimiyet kurduran, İstiklal Savaşında tüm yokluk ve imkansızlıklara rağmen vatanına, İstiklaline sahip olmanın ruhunu taşıyan, vatanımızın bütünlüğü, Cumhuriyetimizin bekası için göğsünü siper ederek şahadet şerbeti içen aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize huzurlarınızda minnet ve şükranlarımı arz ediyorum. Kahraman Mehmetçiğin taşıdığı gaza ruhu olduğu müddetçe bütünlüğümüze ve milli birliğimize kastedenlerin kirli emelleri asla gerçekleşmeyecektir. Şehitlik ve Gazilik unvanı hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek derecede büyüktür. Kahraman gazilerimiz temsil etikleri değerlerin bilinciyle, onurlu, ağırbaşlı duruşlarıyla, vatan sevgileri ve kahramanlıklarıyla yeni nesillere rehberlik etmektedirler. Bugün bu topraklarda yaşayan nesiller olarak bizler, bedel ödeyerek bizlere emanet eden aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin sayesinde hür ve bağımsız şekilde yaşamaktayız. Madalyalarınız devlet ve millet olarak sizlere karşı şükran duygularımızın bir ifadesidir. Allah hepinizden razı olsun" dedi.
Törende Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Alper Seven'in babası İlhami Seven, Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Fuat Demir'in babası Enver Demir, Malul Gazi Jandarma Yüzbaşı Mustafa Okan Kuloğlu, Malul Gazi Jandarma Astsubay Üstçavuş Arif Zeybek, Malul Gazi Jandarma Uzman Çavuş Tayyip Günay, Malul Gazi Jandarma Er Doğukan Atasoy ve Malul Gazi Özel Harekat Polis Memuru Haydar Doğan'a
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevcih edildi Devlet Övünç Madalyası ve beratı Muğla Valisi Orhan Tavlı tarafından takdim edildi.

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft