Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Seçmen 'Ne olacak bu MHP'nin hali?' diyor

Eklenme : 13.06.2022 00:00:00
Görüntülenme: 634

Sevgili okurlarım, geçtiğimiz hafta Perşembe günü siyasi partilerden Ak Parti, CHP ve İYİ Parti ile ilgili bir yazım olmuştu. Tabi bunun yanı sıra bugünkü iktidarın hayat pahalılığını getirdiğini, vatandaşların geçim sıkıntısı içinde olduğunu yazmıştım. Yine ayrıca yazımda partilerin oy durumlarında da değerlendirmiştim.

Sevgili okurlarım, bugünkü köşe yazımda da MHP ile ilgili bir şeyler söylemek istiyorum. Yurt genelinde MHP oylarında bir artış değil de azalma görülüyor. Bugünün Ak Parti iktidarının olumsuzluklarına rağmen MHP'de Türkiye'de her şey güllük gülistanlık diye konuşmalar yapılıyor. Buda MHP seçmenini memnun etmiyor ve kızdırıyor. Bu nedenle de yurt genelinde MHP'nin oylarında düşüş meydana geliyor.

Sevgili okurlarım, bu konuda bir örnek vermek gerekirse Fethiye'de uzunca bir dönem MHP'den ilçe başkanlığı görevinde bulunan deneyimli siyasetçi Süleyman Taşkın, partisinden ayrılarak İYİ Parti'nin kurucuları arasında yer almıştı. Tabi birçok MHP'li arkadaşı ile birlikte. Fethiye halkının yakinen tanıdığı saygın bir iş adamı olan Süleyman Taşkın, birkaç yıldan bu yana da İYİ Parti'nin daha da güçlenmesi için seçim çalışmalarında bulunuyor.

Sevgili okurlarım, Bodrum'da ise uzun yıllar MHP'den Belediye Başkanı olan Mehmet Tosun'da bilindiği üzere İYİ Parti'nin kurucular üyeleri arasında bulunmakta. Bodrum'da partili partisiz vatandaşlar tarafından çok sevilen Mehmet Tosun ise, işi gücü bırakıp İYİ Parti'nin daha büyüyebilmesi için ilçe ilçe dolaşıp İYİ Parti için var gücüyle çalışmakta. Yine Yatağan'da yılların MHP'lisi bugünün İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Abdürrahim Ceylan'da arkadaşları ile birlikte İYİ Parti'nin büyüyebilmesi için elinden gelen tüm olanakları kullanmakta. Hele son bir yılda MHP'den büyük kopmalar olduğu ve İYİ Parti'nin yolunun açıldığı görülüyor. MHP'den istifa eden birçok isim var. Bu isimler için söylenecek çok şey var ama biz kısa yoldan gitmek istersek bu yazdıklarımı örnek olarak vermemiz MHP'nin durumu anlatmak için yeterli olacağı düşüncesindeyim. İnşallah bir erken seçim olurda bu karışıklıklardan kurtulur, ülkemiz yeni bir iktidara kavuşur, ferahlık içinde yaşamaya başlarız sevgili okurlarım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft