Özcan Özgür

Özcan Özgür

ÖZGÜRCE
Özcan ÖZGÜR'ün ve diğer yazarlarımızın köşe yazılarını ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Şahin ve Yayman "Fetullahçılık" mı oynamışlar?!!

Eklenme : 15.07.2021 00:00:00
Görüntülenme: 1362

DEMOKRASİ VE BİRLİK GÜNÜ...

Bugün 15 Temmuz 2021 Demokrasi ve Birlik Günü.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün başarısız darbe girişiminin 5'nci yıldönümü.

Temizlik 5 yıldır sürüyor. Hala kökleri kazılamadı. Hala bir yerlerde bekliyorlar. İçimizdeler.

Dönemin Valisi Fatih Şahin ve Vali Yardımcısı Mestan Yayman yargılanıp hapse atıldılar. Ya sonra?

Muğla küçük yer herkes herkesi tanıyor. Sizce hepsi cezalandırıldı mı? Bir daha "kalkışma yaşanması" ihtimali ortadan kaktı mı? "Evet" diyemiyorsunuz değil mi?

Mestan Yayman cezasını tamamladı çıktı. Fatih Şahin'de çıkmıştır. Mestan Yayman Muğla'ya gelmiş olmalı. Belki gelmiştir. Muhtemelen Kötekli de apartcılık yapacaktır.

Gerisi nerede? Muğla FETÖ'nün en güçlü olduğu illerdendi. Bugün de öyle olmalı. Koskoca terör örgütünün Muğla'daki günahını bir vali, bir vali yardımcısının sırtına yüklemek hem vicdansızlık hem de verilen mücadele inandırıcılıktan uzak olmaz mı?

Şahin ve Yayman Muğla'da iki kişi "Fetullahçılık" mı oynamışlar?!!

xx           xx          xx

İNANCIM, UMUDUM ÖRSELENDİ...

15Temmuz 2016'da demokrasiye ve millete kasteden hain terör örgütünü lanetliyoruz. Demokrasi uğruna can veren 251 şehidimizi asla unutmayacağız. FETÖ'nün, bu devletin kılcal damarlarına kadar girmesine göz yumanları da unutmayacağız!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen sene yıldönümünde "FETÖ içeriden, PKK dışarıdan, kimi alttan kimi üstten ne kadar uğraşırsa uğraşsın ezanımızı susturamayacak, bayrağımızı indiremeyecek. Bu milletin daha söyleyecek çok sözü, hayata geçirecek çok projesi var" diye konuşmuştu.

Bugünde benzer konuşmalar olacaktır.

15 Temmuz'da yaşananlar bir sonuç günüdür. 15 Temmuz'a vesile olan hangi unsur var ise bundan sonra da devletimizin yol haritasından bunları söküp atmamız gerekir... Bu ancak partiler üstü bir çalışma ile dayanışma ve açıklık içinde gerçekleşebilir.

Sorumluluk alıp önümüze bakarsak bir kez daha böylesi utanılacak günler, devlete millete ihaneti ve o ihanetin sonucu olarak da ne yazık ki milletin pırıl pırıl evlatlarının şehit olduğu, gazi olduğu günleri bir kez daha yaşamamış oluruz. Ancak geçen 5 yıl inancımı, umutlarımı örseledi...

Yine de umutsuz yaşanmıyor. Allah bir daha o günü bu millete yaşatmasın... Şehitlerimizin ruhları şad olsun...

xx           xx           xx

HER YER DOLDU, SEZON BAŞLADI

Demokrasi ve Millî Birlik Günü, artık Türkiye'de her yıl 15 Temmuz'da kutlanan bir resmî tatil günü de... 2016 askerî darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden 240'ı aşkın sivil, polis ve askeri anmak için genel tatil günü ilan edildi. Bu günü de Kurban Bayramı tatiline katanlar çoktan geldiler kıyılarımıza yerleştiler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hafta başında yaptığı açıklamada "Pazartesi günkü (19 Temmuz Arife) yarım günü idari tatil olarak belirledik. Vatandaşlarımız fiilen 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi sabahına kadar tatile kavuşmuş oluyor." dedi.

Beklenen olmadı, Cuma (yarın) günü tatile katılmadı. Katılsaydı tatil 9 değil, 11 güne çıkacak, herkes memnun olacaktı. Bence yine de herkes memnun... Cuma'yı da bir şekilde aradan çıkaranlar şu anda havuz başında güneşleniyorlar...

Sektör şu anda halinden memnun... Doğrusu gerçek anlamda sezon şimdi açıldı.

Şu günlerde kimsenin rezervasyonsuz yola çıkmamasında da yarar var. Muğla'da hemen her yer dolu...

xx           xx          xx

SENDİKA BAŞKANI GİBİ TURİZM MÜDÜRÜ

Tesisler bayram dopingi ile doluluğu yakaladılar, ama bakalım Muğla'nın nüfusunu 10-15 katlara çıkaran yerli ağırlıklı turisti o tesisler ağırlayabilecekler, tatilcilerin Muğla'dan tatlı anılarla ayrılmalarını sağlayabilecekler mi?

Tesislerin büyük bölümü yasakların kalktığı günden beri personel sıkıntısı yaşıyor. Kimi aşçı, kimi garson, kimi de her ikisini arıyor. Üniversitenin kapalı olması bu olumsuzluğu daha da ağırlaştırıyor.

Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal da bu konuda, "Turizm personeli sıkıntısının en hızlı ve pratik çözümü üniversiteli öğrencilerimizin turizm sektörüne kazandırılmasından geçtiğini düşünüyoruz" demiş. Olsa dükkan sizin...

Turizm sektöründe sezonun 6 ay olması sektörün cazibesini söndürüyor. Pandemi sürecinde sezonunun daha da kısalması ve iş garantisi kalmayan sektörde turizm çalışanlarını 12 aylık iş aramaya itmiş bulunuyor. Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Bingöl'ün göreve başladığından beri ağzını açtığı görülmüş değil, ama bu konuda Fethiye'de turizmcilere "Birazcık çuvaldızı kendimize batırmamız gerekiyor. Bu gençleri turizmde tutmamız için çaba sarf etmemiz gerekiyor" diye seslenmiş. Meğer müdür konuşuyormuş...

Müdür Bingöl, turizmde staj yapan öğrencilere çok yük bindiğini vurgularken, 'turizm çalışanları için daha iyi şartların sunulması gerektiğini' savunmuş. Müdür Bingöl şöyle devam etmiş:

"Mesela ben turizmde çalışırken tek kişilik odada kalıyordum. Personel yemekleri müşteri yemeklerinden güzeldi. 3 memur maaşı alıyordum. Bu nedenle kışın çalışmayıp, geziyordum. Buda benim için turizmi cazip kılıyordu. Şimdi yükler ve maliyetler arttı ama yine de çalışan maaşları iyileştirilebilir. Yani, birazcık çuvaldızı kendimize batırmamız gerekiyor. Bu gençleri turizmde tutmamız için çaba sarf etmemiz gerekiyor. Uzun saatler çalıştırmamamız lazım. Maaşlar asgari ücretin üzerinde olmalı."

Valla Müdür bir konuşmuş, pir konuşmuş; sendikacı gibi... Alkışlıyorum...

xx           xx           xx

TATİLDE SALGIN TEDBİRLERİ UNUTULMASIN

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, katıldığı bir televizyon programında, Muğla'nın aşılama da birinci olmasını değerlendirirken, Muğla'nın en fazla turisti İngiltere'den aldığını anımsatıp, "Orada da delta varyantı var. Peki, turist gelmeli mi? Gelmeli. Çünkü turizm sektörü çok büyük sıkıntıda. Gelirken muhakkak oradan aşılandığına veya antikor seviyesine bakılarak gelmeli." diyerek şu ifadelerde bulundu:

"Eğer orada olmuyorsa benim burada bakmam gerekiyor. Mevlana usulü 'ne olursan ol yine gel' diye baktığımız da bunun ceremesini çekme ihtimalimiz var. Ama turisti bekliyoruz, otellerimiz hazır ve ekonomik sıkıntı içinde. Sağlık müdürlüğümüz ve sağlık teşkilatında çalışan arkadaşlarımı, meslektaşlarımı kutluyorum, aşılar ayağa kadar gidiyor. Mesai söz konusu değil cansiperane çalışıyorlar. Şuan da yüzde 80'in üzerine çıkmış durumdayız. O zaman aşının koruma gücü ne kadarsa bunu büyük bir oranda aşılamış bulunmaktayız. Kalanlar da şehir merkezinden uzak, kırsalda, insanla temas etmeyen bölgelerde. Yüzde 80 in üzerinde aşılama Muğla için başarı ve avantajdır"

Başkan Gürün'e katılmamak mümkün değil. Bizim insanımız Avrupa'ya tatile çıkarsa "hangi aşıyı olduğu" soruluyor. Buna karşılık biz yabancı turistlere aşı olup olmadıklarını bile sormuyoruz. Keşke sorabilseydik. Ki İsrail maske takmaya, Yunanistan kapanmaya başladı... Aşısızları kapalı yerlere almıyorlar. Aman dikkat.

Tatilde salgın tedbirlerine daha sıkı uyalım, maske ve mesafeye dikkat edelim... Delta'nın Şakası yok...

xx           xx          xx

NASA'NIN HAYRAN KALDIĞI KADIN AZMAĞI YİNE "GANJ" OLACAK MI?

ABD Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA)'nın bile hayran kaldığı Akyaka Kadın Azmağı bakalım bu bayramda da Hindistan'ın kutsal Ganj Nehri olacak mı?

Ören yolu üzerinde, Çınar ve Akbük arasındaki sahilde özellikle piknikçi vatandaşların parasız yararlanabilecekleri sahil kalmadı. Kıyılar bir şekilde paralı hale gelince, piknikçiler de Azmak nehri kıyısından yararlanmaya başladı. Rahmetli Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya bu insanlar için tuvalet bile yaptırırken, yeni Belediye Başkanı Özay Türkler ise son zamanlarda yoğun insan hareketi baskısı yaşayan Azmakların korunması için "kullanma yasağı" getirdi. Alkışladık...

Azmak etrafında mangal, piknik yapılması ve suyun içine oturulmasından dolayı oradaki habitata zarar verildiği için kapatıldığı açıklanırken, Başkan Türkler "Özellikle içinde yürünmesi sonucu balık yuvaları bozuluyor, bitki kökleri tahrip oluyor. Derin olmayan ve ayakla basılan yerleri koruma altına aldık. Diğer taraflarla ilgili de çalışma yapıyoruz. Şu anda bir tarih veremiyoruz her yerin toparlanması gerekiyor" diye konuştu.

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı'nın (NASA) Nisan ayında sosyal medya hesabında Kadın Azmağı Nehri görüntülerini yayınlaması herkesi mutlu etmişti. NASA, 22 Nisan Dünya Günü'nde resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda görüntüye; "Vay be. Güzelliğini yaşayın" notu yazmıştı.

İnşallah korumaya devam edebiliriz... Kurban Bayramınız kutlu olsun...

----------------------------------

GÜNÜN SÖZÜ: Bir ara insanları anladığımı sandım. Sonra sandığımı anladım. -Alıntı

ÇİVİ

Arkadaşım Orhan Çakır için "Yazıklar olsun sizlere dirisinden korktunuz ölüsünden de mi korkuyorsunuz adamın sizler yok saysanız da saygısızlık, terbiyesizlik etseniz de Muğla halkı rahmetli Orhan amcamı unutmayacak bunu o zeki kafanıza SOKUN" demiş.

Beni Bi Gülmek Almadı: )))))

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft