Sağanak yağış Muğla'da hayatı olumsuz etkiliyor

Sağanak yağış Muğla'da hayatı olumsuz etkiliyor
Eklenme : 11.01.2022 12:45:00
Görüntülenme: 617


Muğla'da il genelinde sağanak yağış hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Muğla'nın Menteşe İlçesi'nde devam eden sağanak yağış nedeni ile Karabağlar Yaylası'nın bazı bölgeleri ve tarım arazileri sular altında kalırken, Kiramettin Mahallesi'nde bulunan kullanılmayan bir evin bahçe duvarı çöktü.

Kadir Tamer 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Pazartesi günü başlayan ve Çarşamba günü gece saat 03.00'a kadar devam edecek sağanak yağış için sarı kod uyarısı verdiği Muğla'da yağışlı hava hayatı felç etti. 


Kullanılmayan evin bahçe duvarı yıkıldı

Muğla'nın Menteşe İlçesi Kiramettin Mahallesi Şarlak Sokak üzerinde kullanılmayan eski bir evin bahçe duvarı yağışlı havanın etkisi ile çöktü. Sağanak yağış nedeni ile çöken bahçe duvarı nedeniyle Şarlak Sokak'ta vatandaşlar zor anlar yaşadı. İhbar üzerine olay yerine ekipler sevk edildi. Ekipler tarafından Şarlak Sokakta temizleme çalışmaları başlatıldı.

Karabağlar Yaylası sular altında

Menteşe İlçesi'nde bulunan Karabağlar Yaylası'da sağanak yağışlardan en fazla etkilenen bölgeler arasında yer aldı. Karabağlar Yaylasında bulunan bazı tarım arazileri sular altında kalırken, bazı araçlar yolda mahsur kaldı.