Saatler 09.05 geçe zaman iki dakikalığına durdu

Saatler 09.05 geçe zaman iki dakikalığına durdu
Eklenme : 10.11.2021 10:58:00
Görüntülenme: 754


Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 83. yıl dönümünde saygı ve özlemle anıldı. Türkiye genelinde olduğu gibi Muğla'da da Gazi Mustafa kemal Atatürk'ün ebediyete intikal ettiği saat 09.05 gece sirenlerin çalmaya başlamasıyla zaman iki dakikalığına durdu.

Anma töreni Cumhuriyet meydanında gerçekleşti

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 83'üncü yıldönümü nedeniyle Menteşe İlçesi'nde bulunan Cumhuriyet Meydanında tören düzenlendi. Törene Muğla Valisi Orhan Tavlı ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile Muğla protokolü, öğrenciler katıldı. Törende Muğla Valisi Orhan Tavlı ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün Atatürk Anıtına çelenk bıraktı. Çelenk sunumunun ardından saatler 09.05'te çalan sirenle birlikte iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Törende İstiklâl Marşı'nın söylenmesi ile birlikte bayraklar yarıya indirildi.


Atalarını unutmadılar

Menteşe İlçesi'nde saat 09.05 gece çalmaya başlayan sirenler ile birlikte vatandaşlarda bulundukları yerlerde saygı duruşunda geçtiler.  Saatlerin 09.05 gece bazı esnafların işlerini bırakarak çalışanları ile birlikte saygı duruşuna geçerken, bazı araç sürücülerin araçlarını durdurarak otomobillerden inerek saygı duruşuna geçtikleri görüldü.

 YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft