Pınar Gültekin cinayetinde yeni gelişme

Pınar Gültekin cinayetinde yeni gelişme
Eklenme : 8.10.2020 12:08:00
Görüntülenme: 3238

Muğla'da erkek arkadaşı tarafından öldürülen Pınar Gültekin cinayetine ilişkin Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame kabul edildi. 
16 Temmuz'da Menteşe ilçesi Karabağlar Yaylasında önce öldürülen, ardından varil içine konularak yakılan ve üzerine beton dökülen Pınar Gültekin cinayetine ilişkin Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame Muğla 3'üncü ağır Ceza Mahkemesinde kabul edildi.
15 sayfalık iddianamede, cinayet zanlısı Cemal Metin A. için 'Canavarca hisle ve eziyet çektirerek adam öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, 'Delilleri karartma' suçundan tutuklanan kardeşi M.A. için 5 yıla kadar hapis cezası istendi.
Pınar Gültekin cinayetinin ilk duruşması 9 Kasım 2020 tarihinde Muğla 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek.

Aileye soruşturma yok

Bu arada katil zanlısı Cemal Metin A.'nın  ailesi ve akrabası hakkında Muğla Cumhuriyet Başsavcılığında ek kavuşturmaya yer olmadığına dair karara Gültekin ailesinin avukatı itiraz etti. Aile avukatı Rezan Epezdömer, bu kararı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine itiraz için Muğla'ya geldi.
Pınar Gültekin cinayetine yönelik Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından cinayet zanlısı Cemal Metin Avcı'nın annesi A. A. ve babası S. A. ve akrabası olduğu öğrenilen Ş.G.O. hakkında kamu adına kovuşturma yapılmasına yer olmadığına karar verildi. Pınar Gültekin'in aile avukatı Rezan Epözdemir nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine şahıslar hakkında verilen ek kovuşturmaya yer olmadığına dair kararın kaldırılması yönünde itiraz etti.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft