Pınar Gültekin cinayetinde ikinci tutuklama

Pınar Gültekin cinayetinde ikinci tutuklama
Eklenme : 2.10.2020 10:11:00
Görüntülenme: 4310

Muğla'da vahşi şekilde cinayete kurban giden 27 yaşındaki üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in katil zanlısı C.M.A.'nın kardeşi M.A.'da tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Telefon sinyalleri ele verdi

Muğla Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında katil zanlısı M.C.A.'nın kardeşi M.A.'ya ait cep telefonu sinyallerinin ağabeyi ile olay yeri ve yakınlarında tespit edildi. Bu gelişme üzerine M.A. jandarma tarafından gözaltına alındı. M.A.'nın jandarmaya verdiği ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. İfade işlemlerinin tamamlanmasının ardından M.A. gece saatlerinde hakim karşısına çıkarılmak üzere adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkarılan M.A. 'delilleri' karartmak suçlaması ile tutuklanarak ceza evine gönderildi. 

Gültekin ailesinin avukatından açıklama

Vahşi bir cinayete kurban giden Pınar Gültekin'in avukatı Rezan Epözdemir, katil zanlısı C.M.A.'nın kardeşinin tutuklanmasının ardından yaptığı açıklamada, ilk günden itibaren başka faillerinde bulunduğunu düşündüklerini belirterek, "Bu cinayetin tek başına işlenemeyeceğini veya suç delillerinin değiştirme aşamasında mutlaka başkaca faillerin bulunduğunu söylemiştim. Maktule 1.83 boyunda, önce odunla yakılmaya çalışılıyor, varile konuluyor sonrasında benzinle yakılıyor akabinde beton dökülüyor. Palet yardımı ile dereye atılıyor, telefon üç parçaya ayrılıyor. Sim kart cinayet mahalline uzakta, Pınar Gültekin'in evine yakın bir yerde son kez sinyal alınsın diye kullanılıyor ve yok ediliyor. Dolayısı ile bu kadar planlı programlı organize bir süreçte bu cinayetin veya sonrasında suç delillerinin gizleme, yok etme ve değiştirme eylemlerinin yardım eden başka bir kişi olmadan işlenemeyeceğini söylemiştim. 1.83 boyundaki maktulenin varile cenin pozisyonunda sokulması bile mümkün değil. Hayatın olağan akışına, mantık fizik kurallarına aykırı bir durum. Bu bile TCK'nın 281. maddesi uyarınca suç delillerini gizleme, yok etme ve değiştirme eylemlerinin sabit olduğunu en azından ortaya koyuyor. Her aşamada bu olayda başka faillerin olduğunu söylüyorduk. Soruşturmanın daha da genişleyeceği kanaatindeyiz" dedi.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft