Öykü yarışmasında dereceye girdiler

Öykü yarışmasında dereceye girdiler
Eklenme : 16.11.2020 16:27:00
Görüntülenme: 2551

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yazar ve eğitmen Asım Gültekin anısına düzenlenen öykü yarışmasında Muğla'dan dereceye giren gençler ödüllerini Muğla Gençlik ve Spor Müdürü Ömer İlman'ın elinden aldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kültür dünyasındaki çalışmalarıyla önemli bir yer edinen ve yakın zamanda hayatını kaybeden yazar ve eğitmen Asım Gültekin anısına bu yıl ilk kez düzenlenen "1. Gençler Arası Öykü Yarışması"na, "Bir Sonbahar Öyküsü" konusu ile, 13 - 17 yaş kategorisinde yapılan başvurular neticesinde, Muğla'dan Songül Baykara ve Ekin Çallı dereceye giren isimler oldu. Yarışmada dereceye giren Songül Baykara ve Ekin Çallı ödüllerini Muğla Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman'dan aldılar. 

Törende konuşan Muğla Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman, "Tüm amacımız, ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak gençlerimizin iyi bir şekilde geleceğe hazırlanarak vatanını ve milletini seven, topluma faydalı bireyler olmalarıdır. Bundan dolayıdır ki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak, gençlerimize yurt ve barınma alanında yaptığımız hizmetlerin yanında, onların hem sportif hem de sosyokültürel yönden gelişerek hayata hazırlanmaları ve çalışkan, üretken bireyler olmaları için her türlü desteği vermektir. İşte tam da bu amaçla Gençlik Merkezlerimizde çok çeşitli sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal etkinlikler düzenlenmektedir. Bakanlığımız tarafından düzenlenen bu etkinliklerden biri olan "Asım Gültekin Öykü Yarışması"nda ilimizden 2 gencimiz dereceye girmişlerdir. Songül Baykara ve Ekin Çallı ismindeki gençlerimizin bu başarıları ilimiz adına hepimizi gururlandırdı. Bu gençlerimizi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak teşvik etmek ve ileride de desteklerimizi sunacağımızı belirtmek amacıyla ekibimiz ve aileler ile toplanmış bulunuyoruz. Bakanlığımız tarafından kendilerine gönderilmiş olan hediye çeklerinin yanı sıra küçük hediyelerimiz da oldu. Bunları takdim ederek, teşekkür ettik. Bu tür çalışmaların devam etmesi konusunda ekibimizle birlikte çalışmalarımız devam edecek. Yarışmaya katılan gençlerimizi ben tekrar tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft