Osman Gürün'den açıklama

Osman Gürün'den açıklama
Eklenme : 3.09.2020 15:15:00
Görüntülenme: 2408

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, geçtiğimiz gün Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde geçirdiği operasyon ile ilgili açıklama yaptı. Başkan Gürün açıklamasında sağlığının iyi olduğunu belirterek görevinin başında olduğunu belirtti.

Bir tetkik ile hastanede olmasından kaynaklı ucu açık yorumların yapılması nedeni açıklama yapma gereği duyduğunu söyleyen Başkan Gürün, " Öyle bir şey oldu ki herkesten merak ve endişeyle telefonlar aldım. Hayati tehlike arz zeden bir şeymiş gibi ortaya konulması sevenlerimizi oldukça üzüyor. Bizzat telefona cevap verdim sesimi duysunlar, iyi olduğumu anlasınlar diye. Ciddi bir rahatsızlığım olduğu zaman belli mevkilerde bulunan her kamu görevlisi gibi sağlık durumumla ilgili kamuoyuna bilgi verilir. Ben hastaneye gidiyorum, röntgen çektiriyorum, göz muayenesi oluyorum. Diş hekimine gidiyorum. Bunların hepsi rutin işler. Bunlar ile ilgili kamuoyunu meşgul etmeme gerek yok " dedi.

Gürün, "Bir de üzüldüğüm konu şu, biz sağlıkla ilgili konuda kişinin bilgisi olmadan, doğru da olsa paylaşım yapmayız. Biz hekimler kim isterse istesin çok özel ve hukuki bir durum söz konusu olmadıktan sonra hastayla ilgili herhangi bir ikinci şahsa birinci derece yakını olmasına rağmen tam olarak bilgi vermeyiz. Çünkü o tamamen kişiye ait bir şeydir. Kişi müsaade ederse ancak olur veya kişi kendisi verir. Bilgi aktarılmaz. Bu tıp ve hukukta böyledir" diye konuştu.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft