Gültekin Akça

Gültekin Akça

Görüş

Ortak Değerimiz Muğlaspor

Eklenme : 27.08.2021 00:00:00
Görüntülenme: 695

Geçen ay içerisinde Muğlaspor, olağanüstü kongresini yaparak yeni yönetim kurulunu seçti. Zor süreçte elini taşın altına koyma cesareti gösteren başkan ve yönetimini tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.

Günümüzde futbol, spor olmanın yanında aynı zamanda ekonomik bir değer de ifade etmektedir. Ancak, futbol takımları temsil ettikleri şehirler için hala önemli bir marka olarak değerini devam ettirmektedir. Bu bağlamda Muğlaspor da Muğla için önemli bir marka olarak değerini korumaktadır.

Muğlaspor, Muğla'nın önemli bir markası olduğu gibi aynı zamanda da  ortak değeridir. BAL Ligi şampiyonluğu döneminde şehrin tüm farklı kesimlerini aynı hedefte ve noktada buluşturduğu tablo hala tüm Muğlalının hafızasında yer almaktadır.

Ancak, geçen sezon yaşanan sıkıntılar ve devamındaki sportif başarısızlık sebebi ile Muğlaspor bu yıl BAL Liginde mücadele edecek.

Her birimiz mevcut duruma ve niçin bu noktaya gelindiğine ilişkin birçok eleştiri ve tespitte bulunabiliriz. Ancak, bunların hiç birisi mevcut durumu değiştirmeyecektir. Zaten, yeni yönetim dünün değerlendirmesini yapıp yeni döneme ilişkin yeni bir yol haritası belirleyecektir. Önemli olan bundan sonra yapılması gerekenlerdir.

Aslında, sadece Muğlaspor değil birçok kulüp tarihinde zaman zaman benzer durumlar yaşamıştır. Ancak, şehrin dinamikleri harekete geçtiğinden düştüğü yerden daha güçlü kalkmayı başarmışlardır. Bu bağlamda gerekli ve yeterli girişimler yapılıp Menteşe'nin sosyal ve ekonomik dinamikleri harekete geçirildiğinde Muğlaspor da eski günlerine dönecektir.

Her yöneticiliğin kendine göre zorlukları vardır. Ancak, Muğla'da Muğlaspor yöneticiliği ise bunların en zahmetlisi ve zorudur. Muğlaspor da yöneticilik yapmak demek baştan çok şeyle mücadele etmeyi göze almak demektir.

Zira, yönetim başta ekonomik mücadele olmak üzere bir çok alanda mücadele etmek zorundadır. Bu bağlamda Muğla olarak, yeni yönetimi bu mücadelesinde yalnız bırakmamalı ve gerek bireysel olarak gerekse kurumsal olarak destek vermeliyiz.

Bu noktada en önemli görev kurumsal bağlamda Menteşe Belediyesine bireysel bağlamda da Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş'e düşmektedir.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, kongre öncesi yaptığı girişimleri kongre sonrasın da kulübe ekonomik destek anlamında devam ettirmelidir.

Bunun yanında başta Muğla Ticaret Odası olmak üzere diğer kurum ve kuruluşların da girişimlerde bulunarak kulübe ekonomik destek olmak için çalışma yapmaları gerekmektedir.

Ayrıca, geçmiş dönemde görev yapan başkan ve yönetim kurulu üyeleri de benzer girişimlerle kulübe destek olabilirler.

Bundan sonra yapılması gereken, dünü sorgulamak ve takılmak değil, geleceğe odaklanmak ve Muğlaspor'a destek olmaktır.

"Yapılmış küçük işler, planlanmış büyük işlerden çok daha iyidir"

Peter F. Marshall

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft