Öğretmenler için Covid-19 hijyen seti

Öğretmenler için Covid-19 hijyen seti
Eklenme : 16.09.2021 14:38:00
Görüntülenme: 2834

Yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte okullarda salgın tedbirleri her geçen gün yeni uygulamalar başlıyor. Yatağan İlçesinde tüm öğretmenlere ve okul yöneticilerine maske, dezenfektan ve kolonyadan oluşan covid 19 koruyucu hijyen setleri dağıtıldı.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Muğla Şehit Ziya İlhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde kurulan kimya tesisinde üretilen dezenfektan ve kolonya ile Menteşe Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kurulan tam otomatik makinalarda üretilen maskelerin yer aldığı hijyen paketleri Muğla genelinde tüm okullara gönderildi. Öğretmenlere ve okul yöneticilerine özel  olarak hazırlanan hijyen paketlerinin her ay düzenli olarak okullara gönderilmeye devam edeceği bildirildi.

Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce okullarda Covid 19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında öğretmen hijyen paketlerinin hazırlanarak ilçelere gönderildiğini ifade ederek, "Müdürlüğümüzce gönderilen hijyen paketlerini tüm öğretmenlerimize dağıtımına başladık" dedi.

Öğretmenlerin ve öğrencilerin sağlığının her zaman ilk öncelik olarak gördüklerini ifade eden İlçe Müdürü Alemdar, "Sayın Bakanımızın da ifade ettiği gibi okullarımızı açık tutmak istiyorsak öğretmen ve öğrencilerimizin sağlığını korumak zorundayız. Bakanlığımızca hazırlanan 'Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi' ve  'Covid 19 salgını ile mücadele il eylem planı doğrultusunda' yüz yüze eğitimin başladığı ilk günden başlayarak tüm öğrencilerimizin maske ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Okullarımızın sık periyotlarla temizliğini ve hijyenini sağlamak adına dezenfektan, yüzey temizleyicisi ve sıvı sabun ihtiyaçlarını yüz yüze eğitim öğretime geçmeden önce tamamladık. Hiçbir okulumuzda bu kapsamda bir ihtiyacımız kalmadı" dedi.

Meslek liselerinde üretiliyor

Öğretmenler için hazırlanan hijyen paketlerinin maske, dezenfektan ve kolonyadan oluştuğunu ifade eden İlçe Müdürü Alemdar, "Muğla'mızda kendi okullarımızda yine kendi öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından üretimi gerçekleştirilen ürünlerimiz olmasından öncelikle gurur duyuyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından öğretmenlerimiz için çok özel kutularda hazırlanmış olan hijyen kitleri her ay düzenli olarak okullarımıza gönderilecek. Salgın dönemi ile birlikte en önemli kişisel ihtiyaçlardan biri haline gelen maske, dezenfektan ve kolonyanın öğretmenlerimize ücretsiz olarak ulaştırılmasını çok önemsiyoruz" dedi.

Tüm okullarımızı anlık olarak takip ediyoruz

Salgına karşı okullarda dinamik bir süreç yürütüldüğünü ifade eden İlçe Müdürü Alemdar,  "Okullarımızın yüz yüze eğitime devam edebilmesi, sağlıklı ve sürdürülebilir bir eğitim öğretim için Bakanlığımızca uygulamaya konulan "Elektronik takip sistemi" ile  tüm okullarımızı sürekli ve anlık olarak takip ediyoruz. Ortaya çıkan vakaları kayıt altına alarak Sağlık Müdürlüğümüz işbirliğinde gerekli tedbirleri uygulamaya koyuyoruz. Şu ana kadar okullarımızda okul dışı bulaşı dışında olumsuz bir durum söz konusu olmadı, onlar içinde gerekli tedbirleri hemen aldık. Tüm okullarımızda yüz yüze eğitime kesintisiz olarak devam ediyoruz" dedi.

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft