Oda Başkanı örnek davranışı ile isminin hakkını verdi

Oda Başkanı örnek davranışı ile isminin hakkını verdi
Eklenme : 3.02.2021 14:20:00
Görüntülenme: 2216

Muğla Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Odası Başkanı Güven Akarken, vefat eden bir üyenin iptal edilecek evrak kolisinde bulduğu 4 Reşat altını hiçbir şeyden haberi olmayan aileye teslim ederek isminin hakkını veren örnek bir davranışa imza attı.

Muğla'da çay ocağı işleten Saadet Çakı isimli vatandaş Aralık ayında Korona virüs nedeniyle vefat etti. Vefatının ardından kayıtlı olduğu odada iptal edilecek evraklar ile kızı Seda Küçükbolat ve eşi Makbule Küçükbolat işyerindeki evrakları odaya teslim ettiler.

Kolileri incelerken kırmızı kese buldular

Koli içerisinde bulunan evraklar odada görevli Mehmet Caner İnci tarafından incelenmeye başlandı. Bir süre sonra koli içinde Oda Başkanı Güven Akarken ve oda çalışanı Mehmet Caner İnci, kırmızı bir kese olduğunu gördüler. Oda Başkanı Akarken, kırmızı kesenin içerisinde 4 Reşat altını olduğunu gördü.

Kesenin içinden çıkanı görünce çok şaşıran Akarken, daha sonra Saadet Çakı'nın ailesine telefon ile ulaşarak durumu bildirdi. Herkesin şaşkınlık yaşadığı olayın ardından Seda Küçükbolat odaya gelerek babasının vefat etmeden koli içerisinde bıraktığı 4 Reşat altını Güven Akarken'den teslim aldı.

Duygusal anlar yaşadı

Çok ilginç bir olay ile karşı karşıya kaldığını kaydeden Akarken, "Çok sevdiğimiz arkadaşımızı 2 ay önce kaybetmiştik. Ailesi vergi kaydı ve oda üyeliğinin düşmesi için gerekli olan fatura ve diğer evrakları bir koli içerisinde bize getirerek teslim etti. Mevzuat gereği faturaların ve evrakların işletme sahibi tarafından belli bir süre muhafaza altında tutulması gerekiyor. Saadet Çakı'da bu evraklarını bir kolide muhafaza etmiş. Biz evrak ve faturaları incelemek için kutuyu boşaltmaya başladık. Sonra birden kutunun içinde kırmızı bir kese gördük. Keseyi açtığımda içinde 4 adet Reşat altını olduğunu gördüm. Saadet Çakı ağabeyimiz sağlığında aldığı altınları burada saklamış. Tabi durumu hemen ailesine ilettik. Onlarda çok şaşırdı. Altınları kızına teslim ederken de duygusal anlar yaşadık ve gözyaşlarımıza hakim olamadık" dedi.

Örnek olmalıyız

Pandemi nedeni ile herkesin zor bir dönemden geçtiğini esnafın 1 liraya bile ihtiyacı olduğunu kaydeden Güven Akarken, "Böylesi zor bir dönemde hiç düşünmeden aileyi aradık. Babalarından kalan emaneti onlara teslim etmenin mutluluğunu hem ben hem de oda çalışanlarımızla birlikte yaşadık. Bu tür olaylar toplumuza örnek olmalı" diye konuştu.  

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft