Hayati Nizamoğlu

Hayati Nizamoğlu

GÜNDEM
Hayati Nizamoğlu ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Nice Yıllara

Eklenme : 31.12.2021 00:00:00
Görüntülenme: 2034

Her yeni yıla girişte, yaşadığımız sıkıntıların son bulmasını, daha güzel bir yıl geçirmeyi diliyoruz.

2021 yılı, yaşanan ekonomik çalkantılar nedeniyle 2020 yılını bile arattı.

2022 yılında daha istikrarlı bir ortamın oluşmasını bekliyoruz.

******

Muhalefetin erken seçim isteğini anlayamıyorum.

Birincisi hemen karar alınsa bile yaz aylarını buluruz. İkinci ise yeni bir seçim yasası konusunda çalışma var. Bir seçim kanunu kabulünden itibaren en az bir yıl geçmeden uygulanamıyor. Zaten seçimlere de bir buçuk yıl kaldı.

Bence yapılması gereken iktidarın ekenomiye hakim olmasını beklemektir. Muhalefetin ise sağlam çözüm önerilerini ve adayını ortaya koymasıdır.

****** 

İBB Başkanı İmamoğlu'nu anlamakta da zorlanıyorum.

Başarılı bir başkan olursa, zaten önü açılır. İstanbul'da yaşamıyorum ama bugüne kadarki icraatlarını çok başarılı bulmuyorum. Hele kaç defa gittiği Diyarbakır'da, sadece çocuklarını geri isteyen Diyarbakır annelerini ziyaret edip destek vermemesi toplumun gözünden kaçmıyor. Daha istikrarlı olmalı. Bence Osman Gürün bu hataları yapmazdı.

****** 

2021 yılında turizm sektörümüz biraz silkindi.

2022 yılında ise Muğla ili olarak beklentilerimiz yüksek. Hükümetin ve belediyelerin tüm enerjisini yeni sezona vermesi gerekiyor. Çünkü cari açığın en büyük ilaçlarından biri turizmdir.

****** 

Ulusal çıkarlar devlet politikasıdır.

Herkesin devletin yanında yer alması gerekiyor. Hükümeti beğenmeyebilirsiniz. Eleştirebilirsiniz. Hükümetin notlarını seçimde verirsiniz. Bize düşen, zamanında ve adil bir seçim yapılmasıdır. Türkiye seçim yapmakta örnek ülkelerden biridir.

*****

Üzüldüğüm bir diğer konu ise Valiliğimiz.

Muğla olarak çok yetenekli bir valiye sahibiz. Yeterince değerlendirebildiğimizi zannetmiyorum. Vali Orhan Tavlı, Çanakkale de büyük işler yaptı. Enerjisinden daha çok faydalanmalıyız. Sanki kendisi yalnız bırakıldı gibi...

***** 

Muğla eğitim, sağlık ve turizm ilidir.

Tarım ve madencilikte de çok iyi rakamlara sahibiz.

Sağlıkta kamunun eksiklerini hızla kapatmasını bekliyoruz. Kendi kendimize işkence etmekten vaz geçip, el birliği içinde olmalıyız. Makamlar geçici, eserler bakidir. 

Nice güzel yıllar diliyorum. Yeni yılınız kutlu olsun.

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft