Naim Kılıç hayatını kaybetti

Naim Kılıç hayatını kaybetti
Eklenme : 5.06.2021 14:58:00
Görüntülenme: 1728

Muğla Gazeteciler Cemiyeti eski başkanlarından Naim Kılıç 93 yaşında hayata gözlerini yumdu. Uzun yıllar İlkadım, Yeni Muğla ve Cumhuriyet Gazetesi'nde yazıları çıkan Naim Kılıç'ın vefatı Muğla'da büyük bir üzüntü yarattı.  Naim Kılıç Pazartesi günü İstanbul'da sevenleri tarafından sonsuzluğa uğurlanacak. 

Gazetemiz yazarı Özcan Özgür'ün kaleminden Naim Kılıç:

"Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanlarından Cumhuriyet Devrimcisi Naim Kılıç Muğla'da aydınlanmacıların rehberlerinden, yoldaşlarından olmuştu. İnatçı ve kavgacıydı da. Bir o kadar da beyefendi. Cumhuriyet aydınının nasıl kararlı mücadeleci olacağını O'nda görüyor ve örnek alıyorduk da. Cumhuriyet Gazetesi ile ilişkisi, İlhan Selçuk, Oktay Akbal, Necati Demirel ve Oktay Ekinci dostlukları O'nu İstanbul'dan Muğla'ya taşımıştı. İlkadım ve Yeni Muğla Gazeteleri ile zaman zaman Cumhuriyet'te yazıları çıkarken Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olmuştu. Cemiyet'e saygınlık kazandırmıştı. CHP'de birlikte siyaset yaptık. Muğla Gazeteciler Cemiyet'inde Sekreteri oldum. Birlikte güzel işler yaptık. İlkesel bir anlaşmazlığımız sonucu karşı karşıya geldik ve ben rahmetli Ünal Türkeş'in Cemiyet Başkanlığı'nın yolunu açtım. Bu benim en büyük pişmanlıklarımdan biridir. Bu gün 'gazeteci' olmadıkları halde içimizde gazeteci olarak geçinenler olması ve üç meslek örgütüne sahip olmamız biraz da bu yüzdendir. Bir bakıma özeleştiri veriyorum. Kendisine 'amca' denilmesine kızardı. Herkesin 'Naim Ağabyi' idi. Kendisine 'amca' diyebilen iki üç kişiden biriydim. Naim Amca'yı şimdiden özledim. Ondan çok şey öğrendik. 93 yaşında bir Cumhuriyet devrimcisini kaybettik. Mekanı cennet, devri daim, ruhu şad olsun. Unutmayacağız."

Hamle Gazetesi olarak, Kılıç ailesi ile sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Pazartesi günü İstanbul'da sonsuzluğa uğurlanacak.olan Naim Kılıç'a Allah rahmetini esirgemesin.YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft