Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Senatosu Bahar dönemi için görüşünü YÖK'e bildirdi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Senatosu Bahar dönemi için görüşünü YÖK'e bildirdi
Eklenme : 3.02.2021 16:21:00
Görüntülenme: 23998

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Senatosu, 2020-2021 akademik eğitim öğretim yılı bahar dönemi ile ilgili olarak eğitimlerin nasıl devam edeceği konusunu görüşmek için bir araya geldi.

Kadir Tamer

Toplantıda Covid 19 tedbirleri kapsamında güz döneminde olduğu gibi bahar döneminde de sağlık bölümlerinde okuyan ve sadece uygulamalı dersi olan öğrencilerin yüz yüze, diğer bölümlerde okuyan öğrencilerin derslerinin ise uzaktan eğitim ile yapılması kararının yanında önümüzdeki süreçte vaka sayılarında azalmanın devam etmesi durumda, uygulamalı derslere giren öğrencilerin üniversitelerin kapanmasına 4 veya 6 hafta kala yüz yüze derslere çağrılması yönünde Yüksek Öğretim Kurulu'na (YÖK) görüş bildirilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Güz döneminde nasıl uygulandı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Senatosu'nun güz döneminde aldığı karar doğrultusunda Tıp Fakültesi 4, 5 ve 6.sınıf, Sağlık Bilimleri Hemşirelik Bölümü 4. sınıf, Diş Hekimliği 1. ve 2. sınıf, Fethiye Sağlık Bilimleri Hemşirelik 4.sınıf derslerinin yüz yüze, diğer fakültelere ait derslerin ise uzaktan eğitimle gerçekleşmişti.

700 öğrenci Muğla'ya gelmişti

Yaklaşık 35 bin öğrencisi bulunan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nin Covid 19 tedbirleri kapsamında aldığı karar doğrultusunda 2020-2021 akademik eğitim öğretim yılı güz döneminde Muğla'ya gelen öğrenci sayısı ise yaklaşık 700'ü bulmuştu. 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft