Muğla'nın mucitleri evde tasarım yaptı

Muğla'nın mucitleri evde tasarım yaptı
Eklenme : 18.01.2021 16:01:00
Görüntülenme: 1231

Öğrencilerin evde aileleriyle birlikte güzel aktiviteler yaparak nitelikli zaman geçirmelerini hedefleyen "Muğla Evde Kal" etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yürütülen "Muğla Evde Kal" etkinliklerinin merkezinde, bu hafta STEM tasarımları vardı. 17 Ocak Mucit Çocuklar Günü'nde Muğla'nın minik mucitleri evde kaldılar, tasarım yaptılar.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün "Bu hafta sonu da evde kalıyoruz "STEM" ile tasarım yapıyoruz" çağrısı, 13 ilçede dalga dalga yayılarak öğrencilerden gelen paylaşımlarla yanıt buldu. 17 Ocak Mucit Çocuklar Günü'nde, Muğla'daki minik mucitler,  (Science-Fen, Technology-Teknoloji, Engineering-Mühendislik, Mathematics-Matematik)  dört önemli disiplinin bir araya getirilmesiyle oluşan STEM etkinlikleriyle, edindikleri teorik bilgileri pratiğe döktüler. Öğrenciler, evde küçük ve basit malzemelerle oluşturdukları öğretici ve eğlendirici STEM tasarımlarını, sosyal medyada sergileme imkânı buldular. Robottan, su değirmenine, kuş yuvasından, paraşüte kadar birbirinden farklı, birbirinden değerli, ürünler #Muğlaevdekaltasarımyap hastagiyle paylaşıldı.

Evlerinde STEM etkinliği yapan öğrencileri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre "Bu hafta sonu da farkındalık oluşturmak adına çocuklarımızdan STEM tasarımları yapmalarını istedik ve gördük ki geleceğin mucitleri Muğla'da STEM'le yetişiyor. Çocuklarımızın paylaşımlarını keyifle takip ettim ve gurur duydum. Onlara rehberlik eden öğretmenlerime ve destek veren velilerime sonsuz teşekkür ediyorum." dedi.

STEM'in dünyada eğitim trendlerinden biri olduğuna dikkat çeken İl Müdürü Töre, "Hızla değişen ve dönüşen yenidünya düzeninde, öğrencilerimizin 21. yüzyıl yaşam becerilerini donanması önem arz ediyor. Bu bağlamda STEM, çok etkili bir eğitim yaklaşımı. STEM sayesinde çocuklarımız erken yaşta eleştirel düşünmeyi, çözüm üretmeyi, araştırıp sorgulamayı, buluş yapmayı, yaparak, yaşayarak ve üreterek bilgiye ulaşmayı öğreniyor. Çocuklarımız STEM'le hayata hazırlanıyor" diye konuştu.

 

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft