Muğla'nın bisiklet rotaları belirlendi

Muğla'nın bisiklet rotaları belirlendi
Eklenme : 1.05.2022 12:51:00
Görüntülenme: 588

Muğla'da bisiklet ve trekking turizmini yaygınlaştırmak ve alternatif turizme yeni bir vizyon kazandırmak amacıyla Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında yapılan toplantıda Muğla'da Bisiklet ve Yürüyüş Turizmi konusunda çalışmalar değerlendirildi.

UNESCO Dünya Mirası Kesin ve Geçici Listesi'nde bulunan eserlerinin yanı sıra eşsiz doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Muğla'da doğal güzelliklerin yerli ve yabancı turistlere tanıtılması amacıyla pek çok yürüyüş ve bisiklet rotası belirlendi.

Buna göre, mevcuk işaretli rotalar arasında Karia Yolu (815 km Yürüyüş-Milas-Datça-Marmaris), Leleg Yolu (185 km Yürüyüş + 20 km Bisiklet / Bodrum) Marmaris Bisiklet Rotaları (710 km Bisiklet / Marmaris-Datça), ECO Trails (470 km Yürüyüş + 740 km Bisiklet / Köyceğiz-Ortaca-Dalaman-Göcek), Fethiye Yürüyüş Rotaları (320 km Yürüyüş / Göcek-Fethiye) ve Likya Yolu (555 km Yürüyüş / Fethiye-Antalya).
Leleg Yolu toplam 185 km'lik işaretli Yürüyüş Rotası, 88 kilometrelik ana rota (yeşil hat) + 97 km bağlantı rotaları (sarı hat), Etrim Köyü'nden başlayıp Turgutreis Sabancı Parkı'na kadar uzanır. 20 km'lik işaretli Dağ Bisikleti Rotası. Marmaris bisiklet rotaları 710 km işaretli Bisiklet Rotası (20 rota ve Akyaka-Marmaris-Datça bölgesi Ecotrails- Köyceğiz, Ortaca, Dalaman bisiklet ve yürüyüş yolları 470 km'lik işaretli yürüyüş rotası, Köyceğiz-Dalya-Ortaca-Dalaman-Göcek-İnlice, 740 km'lik işaretli Bisiklet Rotası ve 14 rota + bağlantı rotaları olarak kullanılacak.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft