Muğla Mermerciler Derneğinden Menteşe Devlet Hastanesi'ne destek

Muğla Mermerciler Derneğinden Menteşe Devlet Hastanesi'ne destek
Eklenme : 9.07.2021 13:12:00
Görüntülenme: 1268

Menteşe Devlet Hastanesi bünyesinde bulunan Fizik, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinin hizmete girmesi amacıyla Muğla Sağlık Müdürlüğü ve Muğla Mermerciler Derneği arasında protokol imzalandı.

Muhittin Direk

İmzalanan protokol kapsamında Muğla Mermerciler Derneği hastane bünyesinde bulunan merkeze kaynak desteği sağlayarak hizmete girmesini sağlayacak.

Protokol hakkında bilgi veren Muğla Mermerciler Derneği Başkanı Mustafa Ercan, "İlimizde faaliyetini sürdüren Menteşe Devlet Hastanemiz yenilenen yüzü, modern tıp teknolojisi, güçlü akademik hekim kadrosu ve özel mimarisi ile sağlık hizmetlerinde mükemmeliyeti hedefleyerek ilimizin merkezinde hizmet veriyor. Pandemi hastanesi olmaması dolayısıyla da yoğun bakım üniteleri, ileri teknolojiye sahip ameliyathaneleri, laboratuvarı, acil servisi ve gelişmiş tedavi üniteleriyle halkımıza hizmet vermektedir. Dernek yönetimi olarak İl Sağlık Müdürümüz Dr. İskender Gencer'i ziyaretimiz sırasında Menteşe Devlet Hastanesinin Fizik, Tedavi ve Rehabilitasyon merkezinin kaynak yetersizliğinden dolayı hizmet veremediğini öğrendik. Yaptığımız görüşmeler sonucu Derneğimiz ile Muğla İl Sağlık Müdürlüğü arasında protokol imzaladık. Bu desteğimiz ile hastanemizin Fizik, Tedavi ve Rehabilitasyon merkezi hizmete girecek ve bu merkeze Muğla Mermerciler Derneği'nin adı verilecek. Sektörümüzde yaşanabilecek iş kazaları sonucu sektörümüzün de sağlık ihtiyacına cevap verecek bu merkezin halkımıza hizmet vermesi ve derneğimizin adının da kalıcı olması sektörümüz için gurur kaynağı olacaktır. İlimize ve tüm halkımıza hayırlı olsun" dedi.

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft