Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Muğla halkı yardımseverliğini bir kez daha gösterdi

Eklenme : 16.08.2021 00:00:00
Görüntülenme: 442

Sevgili okurlarım, geçtiğimiz haftalar içinde Muğla il genelinde değişik bölgelerde orman yangınları çıkmıştı. Başta orman yangın söndürme ekibi olmak üzere ilçeden gelen itfaiye araçları ve vatandaşlarımızın özverili çalışması sonrası geçte olsa Yatağan, Kavaklıdere, Marmaris, Bodrum, Milas, Fethiye, Seydikemer ve Köyceğiz'de ki yangınlar söndürüldü.

Sevgili okurlarım, Muğla'mızın insanlarında bir ayrıcalık vardır. Oda yardım severliğidir.  Köylüsü, esnafı, memuru, amiri hep birlikte dağlara çıkarak yardım götürdükleri gibi yangın söndürme çalışmalarına da katıldılar. Tabi buda ayrı bir güzelliktir.

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, bölgesindeki yangının sönmesi uzayınca whatsap grubundan 'Kavaklıdere yanıyor, eline tırmık, çapa, kürek alan ne olur Kavaklıdere'de ki yangına gelsin' diyerek yardım istedi.

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ise bölgesindeki yangından dolayı bir hafta hiç uyumadığını tahmin edilenden fazla yardım malzemesinin belediyeye teslim edildiğini ve vatandaşlara teşekkür ettiğini belirtti.

Sevgili okurlarım, Yatağan CHP İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz ise yönetim kurulu üyeleri ile birlikte gece gündüz demeksizin tahmin edilenden fazla yardım malzemesi topladılar ve bunları yangın bölgelerine götürüp söndürme çalışmalarında da hazır bulundular. Yapmış oldukları bu özverili çalışma karşısında Yatağan CHP İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz ve yönetim kurulu üyelerini tebrik etmek istiyorum.

Sevgili okurlarım, yazımın başında da söylediğim gibi bizim bölgemizin insanları hayırsever, iyi niyetli bir yapıya sahiptir. Yatağan Belediyesi'nin ve Yatağan CHP İlçe teşkilatında toplanan yardımların hiçbir ilçede bu kadar fazla olduğunu tahmin edemezsiniz. Buda Yatağan insanının ne kadar iyi niyetli olduğunun göstergesidir sevgili okurlarım.

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft