Muğla emniyetinden 'Kırmızı Reçete' operasyonu

Muğla emniyetinden 'Kırmızı Reçete' operasyonu
Eklenme : 17.11.2020 14:50:00
Görüntülenme: 3314

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Milas Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliğince kırmızı reçete ile satılan uyuşturucu hapları sahte reçete ile alarak piyasaya süren ve aralarında 3 doktorun bulunduğu 9 kişilik çete düzenlenen operasyonla çökertildi.

Kadir Tamer

Edinilen bilgiye göre, Milas Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri uyuşturucu madde ihtiva eden ve kırmızı reçeteye tabi olan ilaçları usulsüz şekilde reçete düzenleyip piyasaya süren bir şebekenin faaliyet gösterdiği bilgisine ulaştı. Bu bilgi üzerine harekete geçen ekiplerin yaptığı istihbarı çalışmalarda Bodrum'da bulunan özel hastanede çalışan 3 doktorun da şebeke üyelerine ilgili ilaçlarla alakalı çok sayıda reçete düzenlediği, yine şüphelilerle birlikte çalışan bir eczaneye yönlendirdikleri ve bu sayede alınan hapların şüpheliler tarafından piyasaya sürüldüğü bilgisine ulaştı.

5 ilde eş zamanlı operasyon

İstihbarı çalışmaların tamamlanmasının ardından şüphelilerin yakalanması amacıyla Muğla, İzmir, Denizli, Aydın ve Yalova olmak üzere 5 ilde eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Operasyon kapsamında aralarında 3 doktorunda bulunduğu H.B., M.B., T.C., N.V.Ö., D.B., E.E., B.A., T.D. ve T.D. yakalanarak gözaltına alındı. Operasyon kapsamında şüphelilerin sahte reçeteler ile temin ettikleri ve piyasaya sürmek istedikleri 4 bin 620 adet hap ele geçirildi. Operasyon kapsamında ayrıca 3. kişilere ait çok sayıda kimlik fotokopileri ve reçeteler de ele geçirildi.

Muğla'ya getirilecek şüphelilerin ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından önümüzdeki günlerde nitelikli dolandırıcılık, uyuşturucu madde ticareti suçlarından hakim karşısına çıkarılmak üzere adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft