Muğla'da yüz yüze eğitim başladı

Muğla'da yüz yüze eğitim başladı
Eklenme : 1.06.2021 14:21:00
Görüntülenme: 1191

Kabine toplantısının ve alınan kararların açıklanmasının ardından 1 Haziran itibari ile Muğla'da okul bahçeleri yeniden öğrencilerle doldu. 

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Muğla genelinde 322 ilkokulda, 48 bin 238 öğrenci ile bu okulların bünyesinde yer alan 295 anasınıfında, toplam 8 bin 886 öğrenci yüz yüze eğitime geçtiği duyuruldu.

Açıklamaya göre, Tüm köy ilkokulları ve köy okulu bünyesinde bulunan ana sınıfları ile  mevcut durumda tam zamanlı yüz yüze eğitime devam eden 63 bağımsız okul öncesi eğitim kurumunda 5 gün tam zamanlı yüz yüze eğitim uygulanacak.

Yüz yüze eğitim velilerin isteğine bağlı olacak

Okullarda yüz yüze eğitimlere katılımın velilerin isteğine bağlı olduğu belirtilen açıklamada, okulların  "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu"nda yer alan koşullar doğrultusunda eğitim öğretime hazır hale getirildiği ve yüz yüze eğitimin seyreltilmiş sınıflarda sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleştirileceği bildirildi. 

Tüm ortaokul ve liseler ise 7 Haziran Pazartesi gününden itibaren haftada 2 gün olmak üzere yüz yüze eğitime başlayacak

Karneler 18 Haziran'da

Türkiye genelinde öğrenciler, 2020-2021 eğitim öğretim yılı karnelerini 18 Haziran'dan itibaren alabilecekler. Öte yandan öğrenciler 2 Temmuz'a kadar okullardaki telafi programına isteğe bağlı olarak katılabilecek.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft