Muğla'da tefeci operasyonu

Muğla'da tefeci operasyonu
Eklenme : 14.01.2022 14:42:00
Görüntülenme: 645


Muğla Emniyet İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda tefecilik yaptıkları tespit edilen 11 şüpheli düzenlenen operasyon ile yakalanarak gözaltına alındı.

Kadir Tamer

Edinilen bilgiye göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü (KOM) tarafından yapılan istihbarı çalışmalarda il genelinde bir grubun tefecilik yaptığı bilgisine ulaşıldı. Bu bilgi üzerine harekete geçen KOM ekipleri Muğla, Bodrum, Fethiye, Ortaca, Marmaris ve Milas İlçeleri'nde bir grubun vatandaşlara yüksek fazile borç para vererek borçlandırdıklarını belirledi. İstihbari çalışmaların tamamlanmasının ardından Muğla, Bodrum, Fethiye, Ortaca, Marmaris ve Milas Cumhuriyet Başsavcılıkları nezdinde 6 ilçede eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda tefecilik yaptıkları tespit edilen 11 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Operasyonlarda şüphelilere ait ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 69 adet senet, 48 adet çek fotokopisi, 2 adet icra dekontu, 14 adet boş senet, 1 adet borçlandırılmış mağdurların isimlerinin yazılı olduğu ajanda ve birçok mağdurun isimlerinin bulunduğu not defterleri ve çeteleler ele geçirildi.

Eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonda yakalanan şüphelilerin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'nde ifadelerinin alınmasına başlanıldı. İfade işlemlerinin tamamlanmasının ardından şüphelilerin önümüzdeki günlerde tefecilik yapmak suçundan hakim karşısına çıkarılmak üzere adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.

 

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft