Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Muğla'da siyaset kızıştı

Eklenme : 29.11.2021 00:00:00
Görüntülenme: 512

Sevgili okurlarım, önceden olduğu gibi son günlerde de Türkiye genelinde siyaset bir nebzede olsa daha fazla konuşulmaya başladı. Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, genel seçimler 2023 yılında olacak derken, muhalefet partilerin genel başkanları ise erken seçim olması için şehir şehir dolaşıp mitingler yapmaya başladılar.

Sevgili okurlarım, hal böyle olunca Muğla'da da siyaset ortamı hızlandı. CHP Muğla Milletvekilleri bir erken seçim olasılığına karşı fırsat buldukça seçmenler ile bir araya gelmeye başladı. Tabi buda CHP Muğla Milletvekillerinin tekrar aday adayı olacağını göstermekte. Yine ayrıca Ortaca CHP İlçe Başkanı Evren Tezcan, CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir'de tıpkı milletvekilleri gibi onlarda nabız yoklamaya başladılar. Tabi bunun haricinde başta Muğla olmak üzere ilçelerden de birçok partilinin bende bu yarışa varım diyeceği tahmin edilmekte.

Sevgili okurlarım, Ak Parti'ye gelince mevcut milletvekilleri de tıpkı CHP Milletvekilleri gibi çalışmalar yapmakta olduğu görüldü. Eski milletvekillerinden Dr. Mehmet Nil Hıdır, mevcut Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete'nin de sık sık seçmenler ile bir araya geldiği görülüyor. Marmaris, Fethiye, Bodrum, Milas'tan da parti içinde hizmet veren birçok isminde adlarının milletvekilliği aday adaylığı için geçmekte olduğunu da biliyoruz.

Sevgili okurlarım, İYİ Parti'ye gelince mevcut milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, eski Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Prof. Dr. Peyami Cinaz'ında milletvekilliği seçimlerde ön sıralarda olacağı tahmin edilmekte. Yine bu isimlerin haricinde Fethiye, Marmaris, Milas, Bodrum'da birçok İYİ Partilininde adaylık için birbirleri ile yarışabilecekleri dile getiriliyor.

Muğla MHP'sine gelince parti şimdilik gizli bir kutu olarak görülüyor. Milletvekilliği için şimdilik herhangi bir ismin adı geçmemekte. Aday olabilecek isimlerde sessiz kalmalarında haklılar. Çünkü Muğla'ya atanacak olan aday adayı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli belirleyecek sevgili okurlarım. 


{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft