Muğla'da karla mücadele devam ediyor

Muğla'da karla mücadele devam ediyor
Eklenme : 25.01.2022 12:30:00
Görüntülenme: 1016

Kar Yağışı, Denizlerde Fırtına ve zirai don gibi meteorolojik uyarılarla birlikte teyakkuza geçen İl Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER) Muğla Valisi Orhan Tavlı Başkanlığında toplam 849 Personel, 218 araç ve 62 iş makinesiyle çalışmalarını 24 saat aralıksız sürdürüyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyeleri, AFAD, Karayolları, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Meteoroloji Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü, İtfaiye Daire Başkanlığı, Muski, ADM Elektrik, Liman Başkanlıkları, ve Kızılay ile koordineli olarak vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için gerekli hazırlıklar yapılmış, ekipler teyakkuza geçirilmiştir. Kar yağışı ile birlikte başlayan çalışmalar aralıksız sürdürülmektedir.

Karayolları ekiplerinin yaptığı tuzlama çalışmalarına rağmen bazı yollarda ulaşım aksamaları meydana gelmiş ulaşımı aksayan yollara müdahale edilmiştir. Kavaklıdere ilçemizde ve Muğla Denizli karayolunda çalışmalar devam etmektedir. Diğer yollarımızda ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır. 

Orman Bölge Müdürlüğü ağaçlandırma sahası işçileri Turgut Reis Lisesi öğrenci yurduna yerleştirilmiştir.

Araçlarında mahsur kalan Ula ilçesinde 3 aileden 9 kişi AFAD ekiplerince,  Menteşe ilçesinden 1 aileden 6 kişi Jandarma ekiplerince tahliye edilerek barınma imkânı sağlanmıştır. 

Meteorolojiden alınan son bilgilere göre sıcaklıkların 1 ila -8 derece arasında seyredeceği Marmaris, Datça, Fethiye, Seydikemer, Ula, Menteşe, Kavaklıdere, Yatağan ilçelerimizin bazı kesimlerinde kar yağışının devam edeceği öngörülmektedir. 

Kış lastiği veya zincir olmadan yola çıkmamaları konusunda uyaran Muğla Valisi Orhan Tavlı Devletimiz milletimizin yanındadır. Ekiplerimiz tüm yollarımızda her hangi bir olumsuzluk yaşanmaması için canla başla çalışmaya devam ediyor." ifadesini kullandı.

Başkan Gümüş simit dağıttı

Başkan Gümüş simit dağıttı 

Menteşe'de gece saatlerinde başlayan kar yağışı sabah saatlerine doğru etkisini arttırdı. Kısa sürede kent merkezi beyaza bürünürken Menteşe Belediyesi ekipleri gece boyunca mesaisini sürdürdü.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ilçe sınırları içerisinde gece boyu etkisini sürdüren yoğun kar yağışı ve buzlanmaya karşı Menteşe Belediye ekiplerinin aralıksız çalışma yaptığını belirterek şunları söyledi: "Valilik bünyesinde bulunan Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER) koordinesinde Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe Kaymakamlığı ile birlikte gece boyunca meydan ve ana caddeler başta olmak üzere, Ortaköy,  Karamehmet Mahallesi ve şehir içi muhtelif yollarda kar küreme çalışmaları, Muğla-Ula karayolunda, belediyemiz yetki ve sorumluluğunda bulunan Kötekli, Yeniköy, TOKİ mevkii, Karşıyaka, Karamehmet ve Menteşe Evleri mevkiinde tuzlama çalışmaları yaptık. Orta Mahallede hastaya giden bir ambulansın mahsur kalması nedeniyle Menteşe Belediye ekipleri devreye girdi ve hastamızı ambulansa taşıdık." 

Muğla Denizli karayolu döner kavşakta yoğun kar yağışı nedeniyle yolların kapanmasıyla mahsur kalan sürücülere ve yolculara Muğla simidi dağıtan Başkan Gümüş; "Olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatıldı, bunun dışında trafikte çok sayıda araç mahsur kaldı. Sabahın ilk saatlerinde Denizli- Muğla karayolu döner kavşakta mahsur kalan sürücülere ve yolculara Muğla Simidi dağıttık. Vatandaşlarımızdan bu süreçte dikkatli olmalarını, hava şartlarının kötüleşmesi durumda gerekli olmadıkça dışarı çıkmamalarını, trafiğe çıkacak vatandaşlarımızın zincir ve çekme halatı gibi gerekli ekipmanları takmalarını tavsiye ediyoruz. Hava şartları nedeniyle olumsuzluk yaşayan vatandaşlarımız belediyemizin çağrı merkezini arayabilir, 0 (552) 214 48 80 numaralı WhatsApp ihbar hattına mesaj atabilirler. Ekiplerimiz karla mücadele çalışmalarına gün içinde aralıksız devam edecekler." dedi.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft