Muğla'da Covid 19 tedbirleri kapsamında durdurulan sportif faaliyetler kontrollü bir şekilde başladı.

Muğla'da Covid 19 tedbirleri kapsamında durdurulan sportif faaliyetler kontrollü bir şekilde başladı.
Eklenme : 10.06.2020 16:32:00
Görüntülenme: 1383

Muğla ve Gençlikspor İl Müdürü Ömer İlman, il genelinde Covid 19 tedbirleri tarafından ertelenen spor kurslarının yeniden başladığını açıkladı.  

Kursların yaklaşık 3 aydan beri yapılmadığına dikkati çeken İlman, "Covid - 19 tedbirleri nedeniyle yaklaşık 3 ay önce ara verdiğimiz sportif çalışmalarımıza Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yayınlamış olduğu "Kontrollü Sosyal Hayat Rehberi" ve İl Hıfsısıha Kurulu talimatları doğrultusunda Sosyal Mesafe ve sağlık kurallarına dikkat ederek kurslarımıza ve çalışmalarımıza yeniden başlamış bulunmaktayız. Gençlerimiz ve halkımız sporu özlemiş tesislerimize ilgi büyük. Öncelikle Gençlik Merkezlerimize ve spor tesislerimize gelen tüm herkesin görevlilerimiz tarafından ateş ölçümleri yapılıyor. Normal olanlar tesislerimize alınıyor.38 derece ve üstünde çıkması durumunda sağlık kuruluşları ile irtibata geçilerek vatandaşlarımız yönlendiriliyor. Çok şükür şu ana kadar böyle bir vaka yaşamadık. Tüm tesislerde dezenfektan makinaları kuruldu" dedi. 

Her türlü önlemlerin alınmasının ardından kursların yeniden başladığını kaydeden İlman açıklamasına şöyle devam etti:

"Tesisler ve antrenman alanları her gün dezenfekte edilip antrenman alanları ve soyunma odalarında kişi başına 6 metre kare alan düşecek şekilde planlandı. Antrenman ekipmanları kişiye özel olarak bireysel kullanılacak. Antrenör, sporcu ve tesis çalışanları arasındaki fiziksel mesafenin (en az 2 metre) korunmasına dikkat edilecek. Soyunma odaları ve duşlar mümkün olduğunca kullanılmayacaktır. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın belirlediği 27 maddelik önlemlerin yanı sıra, federasyonlarca belirlenen branşa özgü özel kurallarında göz önünde bulundurulacak. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ülkemizde ilk ortaya çıktığı andan itibaren çok önemli tedbirler alındı. Gençlik Faaliyetleri, Spor Faaliyetlerimiz ve Yurt Hizmetlerimiz bu süreçte normal rutininin dışına çıktı. Biz daha çok etkinliklerimizi dijital ortama taşıdık. Birçok proje ile gençlerimize ulaştık. Yurtlarımızda karantinaya alınan vatandaşlarımızı, Sağlık ve Adalet Bakanlıkları personelini misafir ettik. Gençlik Merkezlerimizde 8000 siperlik maske üreterek sağlık, emniyet ve diğer kurumların çalışanlarına destek olmaya çalıştık. Ayrıca tesislerimizde birçok bakım onarım çalışmaları yaparak Pandemi dönemini en aktif şekilde değerlendirmeye gayret ettik. Ülkemizde alınan tedbirlerin başarıyla uygulanması ve vatandaşlarımızın çok büyük çoğunlukla belirlenen kurallara uymaları nedeniyle kontrollü normalleşme sürecine geçmiş bulunmaktayız. Bu nedenle Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak bizde Gençlik Merkezlerimizde, Nöbetçi Öğrenci Yurtlarımızda ve Spor Tesislerimizde Covid-19 tedbirlerine dikkat ederek kurallara sıkı şekilde uyarak hizmet vermeye başladık. Bakanlığımız talimatı gereği şimdilik 45 spor branşında faaliyet izni verildi. Antrenörlerimiz yönetiminde tüm kurallara uyularak çalışmalarımız başlamıştır. Bu süreçte büyük sabır ve fedakârlık gösteren çocuklarımıza, gençlerimize, sporcularımıza ve tüm halkımıza teşekkür ediyorum. Tesislerimize bekliyoruz ancak tüm tedbirlere ve kurallara sıkı şekilde uymalarını özellikle istirham ediyorum."

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft