Muğla'da 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunanların düğün, nişan, nikâh, kına, sünnet, mevlit ve cenaze gibi toplu organizasyonlara katılması yasaklandı.

Muğla'da 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunanların düğün, nişan, nikâh, kına, sünnet, mevlit ve  cenaze gibi toplu organizasyonlara katılması yasaklandı.
Eklenme : 28.08.2020 17:41:00
Görüntülenme: 3021

Son günlerde artan Covid 19 vakaları nedeni ile Muğla Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nca, il genelinde 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunanların düğün, nişan, nikâh, kına, sünnet, mevlit ve  cenaze gibi toplu organizasyonlara katılması yasaklandı.

Muğla Valiliği aracılığı ile yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İlimiz 10.06.2020 tarih ve 2020/59 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararının 2. maddesinde "65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın her gün 10.00-20.00 saatleri arasında sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilmelerine," hükmü karara bağlanmış olup; bu karara ek olarak, İlimizde 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın sağlıklarının korunabilmesi amacıyla; ?Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 nci ve 72 nci maddesi uyarınca aşağıda belirtilen tedbir kararlarının alınması ihtiyacı duyulmuştur.  65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın; düğün, nişan, nikâh, kına, sünnet, mevlit, cenaze gibi toplu organizasyonlara, sadece 1. ve 2. derece 3. derece (anne, baba, kardeş, torun, dede, nine, amca, hala, teyze, dayı.) yakın akrabalarının sosyal mesafe ve maske kuralına riayet ederek katılması, bunun dışındaki 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın katılımlarının kısıtlanmasına karar verilmiştir."

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft