Muğla'da 53 okul eTWINNING okulu oldu

Muğla'da 53 okul eTWINNING okulu oldu
Eklenme : 23.03.2021 17:15:00
Görüntülenme: 4873

eTwinning School Türkiye 2021 başvuru sonuçları açıklandı.  Muğla eTwinning Okulu başvurusu yapmaya hak kazanan ve başvuru işlemlerini tamamlayan 53 okulun tamamı büyük bir başarı gösterdi. 22 Mart tarihinde açıklanan başvuru sonuçlarına göre Muğla'dan başvuru yapan 53 okulun tamamı eTwinning okulu oldu.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, "eTwinning 2021 başvuru sürecinde 53 okulumuz başvuru yapmaya hak kazanmıştı. Bu okullarda görev yapan, öğretmen ve idarecilerimize yönelik etwinning eğitimleri verilmesini planladık.  eTwinning okulu olma avantajları,  eTwinning okulu olma süreci, eSafety Label başvuru süreci ve eTwinning school label başvuru fomu doldurma eğitimleri ile öğretmenlerimiz ve idarecilerimize süreçte rehberlik ettik" dedi.

Okullarımız rekor" bir başarı elde etti

Muğla'nın rekor bir başarıya imza attığını dile getiren Töre "İl Milli eğitim ArGe Merkezi tarafından yürütülen ve eTwinning İl koordinatörü Semra Ayata tarafından düzenlenen eğitimlerin sonunda öğretmenlerimiz sertifikalarını aldılar. Tüm bu çalışmalar sonucunda etwinning Okulu başvurusu yapan 53 okulumuzun tamamı bir rekor başarı ile eTwinnig Okulu seçildiler. Ben, ilimize bu gururu yaşatan başta ArGe ekibimiz,  İl koordinatörümüz olmak üzere  tüm öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ediyor, başarılarından dolayı kendilerini kutluyorum" dedi.

ETwinning Okulu nedir?

Proje tabanlı öğrenmeyi çevrimiçi olarak sağlayan eTwinning Avrupa okul ortaklığı ağı, 2018 yılından itibaren eTwinning okulu uygulamasını başlattı. Portal üzerinden belirlenen kriterleri sağlayan okullar ilk aşamada eTwinning okuluna aday gösteriliyor. Daha sonra yine portal üzerinden açılan başvuru kılavuzunu dolduran okullar ise değerlendirmeye alınıyor. Portal üzerinden belirlenen kriterleri sağlayan okullar ilk aşamada eTwinning okuluna aday gösteriliyor. Daha sonra yine portal üzerinden açılan başvuru kılavuzunu dolduran okullar ise değerlendirmeye alınıyor. Son üç yılda büyük bir ivme kazanan Arge Çalışmaları ve öğretmen eğitimleri sonucunda Muğla genelindeki okullar eTwinnig Avrupa eğitim ağına entegre olmayı başardılar.

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft