Muğla'da 19 Mayıs Halkoyunları Solo Performans Yarışması Facebook üzerinden canlı olarak gerçekleştirildi.

Muğla'da 19 Mayıs Halkoyunları Solo Performans Yarışması Facebook üzerinden canlı olarak gerçekleştirildi.
Eklenme : 21.05.2020 14:55:00
Görüntülenme: 6580

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 15 Mayıs 2020 Gençlik Haftası başlangıç tarihinden itibaren her akşam Facebook üzerinden Canlı olarak düzenlenen Bayram özel Programı kapsamında gerçekleştirilen Halk Oyunları Solo Performans yarışına ilgi yoğun gördü.

50'ye yakın Solo Performansın yer aldığı yarışmada Halk oyuncular, evlerinde çektikleri1-2 şer dakikalık Solo Performans videolarını Menteşe Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne e-mail yolu ile ulaştırdılar. Performanslar her akşam canlı olarak yayınlanan 19 Mayıs Özel Programında vatandaşların beğenesine sunuldu. Daha sonra İnstagram adresinde yayınlanan videolar Halk Oyuna açıldı. En yüksek beğeniyi alan performanslar 19 Mayıs Akşamı özel Juri tarafından değerlendirilerek  yine canlı yayında açıklandı.

Bu sene Dünyayı etkisi altına alan Pandemi nedeni ile 19 Mayıs çoşkusunu gençlere vatandaşlara evlerinde yaşatmak için bir takım etkinlikler gerçekleştirdiklerini söyleyen Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer ilman, "Gençlik Haftasının başlangıcı olan 15 Mayıs'tan itibaren, her akşam Facebook üzerinden gerçekleştirdikleri canlı yayınlarla,  Aileler Yarışıyor, Evde Spor Yapıyorum, Şınav Yarışması, İp Atlama Yarışması, Top Sektirme yarışması gibi on line etkinlikler gerçekleştirdik. Halk Oyunları Solo Performans yarışması da bunlardan birisi. Büyük talep gördü ve çok keyifli bir yarışma oldu. Ben dereceye girsin girmesin ki bu zaten bir yarışmadan çok şenliktir, tüm yarışmacılarımıza, emek verip bize video gönderen sporcularımıza çok teşekkür ediyorum. 19 Mayıs Gençlik haftası boyunca önemli bir mesai harcayan güzel fikirler üretip uygulayan çalışma arkadaşlarımı da huzurlarınızda tebrik ediyorum" dedi.

19 Mayıs Halkoyunları Solo Performans Yarışması Sonuçları ise şöyle;

BAYANLAR

Minikler : 1.Çağla Yavuz, 2.Gülsüm Ekiz Selvi, 


Yıldızlar: 1.Doğa Uysal, 2.Gizem Kayahan

Gençler: 1.Deren Uysal, 2.İrem Özdemir, 3.İrem Özkan

Büyükler: 1.Elif Çetin, 2.Tülay Uysal, 3.Ayşe Nur Akbulut

Erkekler

Minikler: 1.Çağan Ay, 

Yıldızlar: 1.Yiğit Akan, 2.Toprak Ceyhan

Gençler: 1.Mert Eren, 2.Berkay Poyraz, 3.Orçun Başıbüyük, 


Büyükler: 
1.Muhammed Emin Yeğen, 2.Sinan Özen, 3.Murat Koçer

Organizasyon Özel Ödülü: 1. Anıl Erdem, 2.Mert Bagdemir

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft